Bu kupa kısık sesle kutlanmaz

Bu kupa kısık sesle kutlanmaz
Perşembe 12.05.2016

“Türkiye’ye gelmiş en büyük basketbol kupası bu. Şu ana kadar hiçbir konuşmacı buna değinmedi. İlk söylenmesi gereken konuydu. Herkes bu başarıyı alkışlamalı”

Galatasaray'ın dün yapılan Mayıs Ayı Olağan Divan Kurulu'nda hareketli dakikalar yaşandı. Galatasaray Adası'ndaki kurulda başkan Dursun Özbek'in üyelere verdiği tepki güne damgasını vurdu. Konuşma için kürsüye çıkan Candemir Berkman'ın, "Basketbol şubesi şampiyon oldu. Onları da tebrik etmek lazım" demesinin ardından söz alan Özbek sert bir çıkış yaptı. Berkman üzerinden tüm üyelere tepki gösteren Özbek şunları söyledi:

TEBRİKLE GEÇİŞTİRİLEMEZ
"Türkiye 'ye gelmiş en büyük basketbol kupası bu. Şu ana kadar hiçbir konuşmacı buna değinmedi. İlk önce söylenmesi gereken şey buydu. Bu kupayı buraya getirme sebebim, bir şubemizin çok mütevazı bir bütçeyle Avrupa'da şampiyon olmasıdır. Teknik ekip ve sporcuların Galatasaray duruşlarından aldıkları hazla kazandıkları bir kupa bu. Bu kupa öyle kısık sesle, 'tebrik ederiz' diye geçiştirilmesi gereken bir kupa değil. Türkiye'ye gelmiş en büyük basketbol kupası. Herkes bu başarıyı alkışlamalı."

SALON İÇİN HER ŞEY HAZIR
TT Arena'nın yanına yapılması planlanan spor salonuyla ilgili de konuşan Dursun Özbek, "Herkesin bu salonu yapmaya pozitif bakması gerekiyor. İdari manada düşündüğümüz zaman futbol ve basketbol oynayacağımız salon yan yana. Basketbol maçını oynayalım oradan futbol maçına girelim. Voleybolu oynayalım, oradan futbol maçına geçelim. Galatasaray'ın TT Arena'nın yanına spor salonu yapılması için bütün proje hazırlıkları bitti. Önümüzdeki hafta inşallah proje üzerine kaşeleri alacağız. Bu salon 10 milyon dolar kira getirisi getirecek" dedi.

ISRARLA KUPAYI GÖSTERDİ
Berkman'ın konuşmasının ardından söz alan Başkan Dursun Özbek, Eurocup'ı gösterip, "Bu kupa öyle kısık sesle tebrik edip, geçiştirilemez. Teknik ekip ve basketbolcular, Galatasaray duruşlarından aldıkları hazla bu kupayı kazandı. Konuşmalarda ilk söylenmesi gereken bu kupadır" diye konuştu.

SAVAŞ ÇORLU

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN