Aslan De Boer

Aslan De Boer
Cuma 13.05.2016

Sarı-kırmızılı ekip, şampiyonluğu PSV’ye kaptırınca Ajax’tan ayrılan Frank de Boer’u listesine ekledi. 2003-04 sezonunda Galatasaray formasını giyen ünlü isimden görüşmek için randevu istendiği ifade edildi.

Hollanda'da lider girdiği son haftada şampiyonluğu PSV Eindhoven'a kaptıran Ajax'ta teknik direktör Frank de Boer görevinden ayrıldı. Ajax Kulübü'nden yapılan açıklamada, De Boer'un görevinden ayrılmak istediğine yönelik yönetime sunduğu talebinin kabul edildiği belirtildi. Bu kapsamda De Boer'un 1 Temmuz 2017'ye kadar olan sözleşmesinin feshedilmesi konusunda karşılıklı anlaşmaya varıldığı kaydedildi. Oyunculuğunun yanı sıra son 10 yıldır antrenörlük yaptığı Ajax'ta çok güzel zaman geçirdiğini belirten 46 yaşındaki De Boer, Amsterdam ekibine A Takımı çalıştırması için kendisine verdiği erken şanstan dolayı teşekkür etti. Bu ayrılık bir süredir teknik direktör arayışları süren Galatasaray'ı da harekete geçirdi.

Görüşme gelecek hafta
Son dönemde Mircea Lucescu ve Abdullah Avcı üzerinde yoğunlaşan ancak henüz kesin bir yanıt alamayan sarı-kırmızılılar, Ajax'ta etkileyici bir performans ortaya koyan Frank de Boer'u gündemine aldı. Galatasaray'ın ünlü hocadan görüşmek için randevu istediği ve gelecek hafta için söz alındığı öğrenildi.

4 şampiyonluk 1 kupa
Daha önce Galatasaray'ın da formasını giyen Frank de Boer, 2010 yılında geçici teknik direktör olarak görev aldığı Ajax'ta önemli başarılara imza attı. Göreve geldiği ilk sezondan itibaren üst üste 4 kez şampiyonluk kupasını kazanma başarısı gösteren De Boer yönetimindeki Ajax, 2013'te ise Johan Cruyff Kupası'nı müzesine götürdü. Ajax Kulübü, Frank de Boer'un yerine kimin göreve getirileceği konusunda açıklama yapmazken, ülke medyası en önemli adayın Maccabi Tel Aviv Teknik Direktörü Peter Bosz olduğunu ileri sürdü.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN