Unutulmaz zafer

Unutulmaz zafer
Çarşamba 18.05.2016

Galatasaray’ın 17 Mayıs 2000’de kazandığı UEFA Kupası zaferinin yıldönümü o dönemde görev yapan isimlerin katılımı ile kutlandı

17 Mayıs 2000 tarihinde Danimarka'nın başkenti Kopenhag'taki Parken Stadyumu'nda Arsenal'i yenerek UEFA Kupası'nı kazanan Galatasaray Kulübü, şampiyonluğun 16. yılını Galatasaray Adası'nda bir araya gelerek kutladı. O dönemde yönetimde yer alan Ali Dürüst önderliğinde gerçekleştirilen organizasyona yine dönemin başkanı Faruk Süren, mevcut başkan Dursun Özbek, o dönemde takımı çalıştıran Fatih Terim, dönemin yöneticileri ve futbolcuları katıldı. UEFA Kupası'nın baş mimarı Fatih Terim duygularının sorulması üzerine, Galatasaray ile UEFA Kupası'nı kazanmanın gururunu her zaman yaşadığını söyledi. Terim, "İnanmış bir grup insan bu zaferi hem ülkeye hem de Galatasaraylılara hediye etti. Tarihin en önemli başarısına imza atan bu işin mimarları olarak, büyük bir iş yaptığımızı hissedebiliyoruz. Galatasaray bu işi başardı. Emeği geçen başkan, yönetici ve mimarlarımız oyunculara sevgilerimi iletiyorum" dedi.

POPESCU: ATAMAZDIM
Gheorghe Popescu, UEFA Kupası'nın kariyerinin en önemli kupası olduğunu söyledi. "Güzel anılarımız geçti" diyen Pope, son penaltıyı kullanmasıyla ilgili ise, "Attığım penaltı benim için bir şanstı. Eğer benden önce atan arkadaşlarım atamasaydı ben de atamazdım" dedi.

KİMLER KATILDI?
Dursun Özbek, Faruk Süren, Ali Dürüst, Fatih Terim, Abdurrahim Albayrak, Bülent Tulun, Gheorghe Hagi, Gheorghe Popescu, Claudio Taffarel, Ergün Penbe, Vedat İnceefe, Arif Erdem, Suat Kaya, Okan Buruk, Kerem İnan, Mehmet Bölükbaşı ile Mehmet Yozgatlı, Tugay Kerimoğlu...

TEŞEKKÜR MESAJI
Galatasaray, UEFA Kupası şampiyonluğunun 16. yılında teşekkür mesajı yayınladı. Mesajda, "UEFA Kupası'nın zaferinin 16. yılında bizlere bu zaferi yaşatan dönemin Başkanı Faruk Süren'e, Yönetim Kuruluna, teknik ekibimize ve sporcularımıza bir kez daha gönülden teşekkür ediyoruz" denildi.

Savaş ÇORLU
Etiketler UEFA, Arsenal, Galatasaray
DİĞER
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN