Lucescu ile görüştük

Lucescu ile görüştük
Perşembe 19.05.2016

G.Saray’ın geleceğini planlayacak bir teknik direktörle çalışmak istediklerini belirten Başkan, “Lucescu ile telefonla konuştuk. O da bize bir süre verdi” dedi

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, teknik direktörlük görevi için Mircea Lucescu ile görüştüklerini ve deneyimli çalıştırıcının kendilerinden zaman istediğini söyledi. Lig TV'de Şansal Büyüka'nın sorularını yanıtlayan Özbek, teknik direktör konusunda 'geç kaldıkları' şeklindeki eleştirilere katılmadığını belirterek, "Yeni teknik direktör konusunda acele karar vermek istemiyoruz ve gelecek olan hocanın hem altyapı hem de üst takıma katkı vermesini bekliyoruz. Şu anda görüşmek istediğimiz hocaların birçoğu görev yapıyor ve sezonun bitmesini bekliyorlar" dedi.

Terim mümkün değil
Galatasaray Başkanı, Lucescu iddialarının sorulması üzerine ilk kez net ifadeler kullandı ve "Lucescu, Galatasaray'a büyük hizmetler verdi ve Lucescu bizim ilk tercihlerimizden biri ve kendisi ile bir telefon görüşmesi yaptık. Bize süre verdi ve bu süreyi değerlendiriyor. Lucescu ismi çok önemli ve iradesi önemli" diye konuştu. Fatih Terim'in hem A Milli Futbol Takımı, hem de Galatasaray'ı çalıştırması yönündeki yorumlarla ilgili ise, "Fatih Terim'in şu anda görevde olması, Galatasaray'ın şanssızlığı. Elbette Fatih Terim'i isteriz, kim istemez ki. Her Galatasaraylının istediği bir şey ancak şu anda görevde olması sebebiyle hele ki Avrupa Şampiyonası öncesi mümkün değil" ifadelerini kullandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN