Kurtarıcı Luce

Kurtarıcı Luce
Cumartesi 21.05.2016

Hatalı hoca seçimleriyle eleştirilen başkan Özbek yoğurdu üfleyerek yiyor Lucescu’yu getirip, hem Cimbom’u hem de kendini kurtarmayı planlıyor

Galatasaray'da başkan Dursun Özbek statlardan, salonlara her yerde "İstifa" çağrısıyla karşı karşıya... Bu söylemle sadece taraftar değil, camianın ağır topları da Özbek üzerinde istifa baskısı kuruyor. Sarı-kırmızılı ekibin başkanı futbol takımını toparlayabilirse işlerin lehine döneceğini iyi biliyor. Bunun için de daha önce defalarca hata yaptığı teknik direktör seçimini bu kez aceleye getirmeden yürütüyor. Birçok aday olsa da başkanın gönlünde Mircea Lucescu var. Özbek, takımı 71 yaşındaki deneyimli hocaya emanet ederek hem Galatasaray'ı hem de kendisini sıkıntıdan kurtarmayı hedefliyor. Sarı-kırmızılı taraftarların çok sevdiği Lucescu ile temaslar da olumlu yönde ilerliyor. Sıkıntılı durumdaki Özbek, Lucescu'nun tüm isteklerini baştan kabul etmiş durumda. Bunların için de Luce'nin 1 sezon çalışıp, ertesi yıl takımı oğlu Razvan'a bırakması da dahil.

Önce hoca, sonra CEO
Yıllardır Shakhtar Donetsk'te görev yapan ve Ukrayna ekibinde tarih yazan Mircea Lucescu da 'evi gibi' gördüğü Aslan'a dönmeye sıcak bakıyor. Zenit, Monaco gibi kulüplerden daha iyi teklifler almasına rağmen Luce'nin gönlü Florya'da. Başkan Dursun Özbek ile görüşen Rumen teknik adam 1 hafta süre istedi. Luce'nin Özbek'in "1 sezonu kulübede geçir daha sonra seni CEO yapalım" teklifini kabul ettiği kaydedildi. Özbek, Luce'nin cevabına göre haritasını çizecek.

MALİ SIKINTI!
Lucescu'nun Cimbom'dan bir hafta süre istemesinin sebebi de belli oldu. Başkan Dursun Özbek'in yakın çevresine "Lucescu bize gelmeye sıcak bakıyor. Ancak Shakhtar'la ilgili çözmesi gereken mali sıkıntıları var. Halleder halletmez bize cevabını verecek" dediği öğrenildi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN