En değerli kupa

En değerli kupa
Pazar 22.05.2016

Şampiyonlar Ligi’nden ortalama 45 milyon euro gelir elde eden G.Saray’ın 2 sezon Avrupa’dan uzak kalması kulübü mali açıdan çıkmaza sürükleyecek

Süper Ligi 6. sırada bitirerek Avrupa kupalarına katılma hakkını Ziraat Türkiye Kupası finalindeki Fenerbahçe maçına bırakan Galatasaray'da büyük bir stres hakim... 26 Mayıs Perşembe günü oynanacak derbiden alınacak kötü bir skor gelecek sezonun da kayıp olmasına neden olacak. Bu yüzden Başkan Dursun Özbek sürpriz bir çıkış yaptı. Türkiye Kupası'nın kazanılması durumunda adam başı 30 bin dolarlık prim sözü verdi. Başkan aynı şekilde kupanın kaybedilmesi durumunda ise 30 bin dolarlık ceza uygulamasının gündeme geleceğini söyledi.

Zaten bütçesi sınırlı
UEFA'dan 1 yıl men cezası alan Galatasaray, kupayı ezeli rakibine kaybederse mali anlamda büyük bir darbe yiyecek. Avrupa kupaları gelirlerinden 1 değil, 2 yıl mahrum kalacak olan Galatasaray'a bu ortalama 90 milyon euro'ya mal olacak. Şampiyonlar Ligi'nden ortalama 45 milyon euro gelir elde eden ve bu sezon gelirden mahrum kalan Galatasaray'ın cezasını 1 yılla sınırlamak için kupa finalinden mutlaka zaferle ayrılması ve gelecek sezon da adını devler arasına yazdırması gerekiyor.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN