Mayıslar bizim yaşasın G.Saray

Mayıslar bizim yaşasın G.Saray
Cumartesi 28.05.2016

Sıkıntılı günleri F.Bahçe karşısında gelen kupa mutluluğuyla aşan Cimbom’da Dursun Özbek keyifli: “Artık el ele verip yeni zaferlere koşmamız gerek”

Bir çiçekle bahar gelmez ancak Galatasaray bir Fenerbahçe galibiyetiyle adeta sezonu kurtardı. Kupa finalini kazanarak Avrupa'dan men cezasını 2 yıl çekmekten kurtulan Cimbom'da başkan Dursun Özbek de muhalefet ve taraftar baskısını üzerinden atmış oldu. Kupa zaferi sonrası uçakta yer yerinden oynadı. Başkan Özbek kupayla birlikte poz verirken şu coşkulu ifadeleri kullandı: "Her sene şampiyon olmak mümkün olmasa da her maçta Galatasaray formasına, Galatasaray armasına yakışan mücadeleyi ortaya koymak mümkün. Bugün sahada bunu başaran bir takım vardı. Sahada G.Saray vardı. Emeğinize, yüreğinize sağlık. Bu kupa taraftarlarımıza armağan olsun. Onları bu sezon çok üzdük ama Voleybolda CEV Cup Finali, basketboldaki Eurocup zaferi, kürekçilerimizin olimpiyatlara katılım hakkı, ardından ezeli rakibimize karşı oynadığımız 5. finalde kazanılan beşinci; toplamda 17. Ziraat Türkiye Kupası bu sezonun başarıları olarak tarihe geçti. Şimdi sıra el ele vererek, camia olarak kenetlenerek yeni zaferlere koşmakta. Bunu hep birlikte başaracağız. Mayıslar bizimdir ve bizim olmaya devam edecek. Yaşasın Galatasaray"

367 GÜNDE 5 KUPA ALDI
Dursun Özbek, statlardan salonlara, havaalanlarından, sokaklara kadar her yerde istifaya davet ediliyordu. Kupa finalinde ilk kez protesto edilmedi. Özbek başkanlık koltuğunda 367. gününde 5. kupasını aldı . Özbek 1 şampiyonluk, 2 Türkiye Kupası, 1 Süper Kupa, 1 de Eurocup şampiyonluğu tattı.

YÖNETiM NE DEDi?
CENGİZ ÖZYALÇIN: Galatasaraylıların bayramı. Sevincimiz çok büyük. Taraftara hediyemiz olsun.

NASUHİ SEZGİN: Galatasaray kupaların takımı. Avrupa cezamız var ama belki CAS'tan bu iş döner.

EŞREF ALAÇAYIR: Bir nebze de olsa camiamızın yüzünü güldürdük. Gelecek sezon çok iyi olacağız.

CAN TOPSAKAL: Fenerbahçe'yi yenerek kupayı almak bambaşka bir zevk. Önümüzdeki sezon toparlanacağız. Bundan sonra tüm kupaları alacağız.

İSMAİL SARIKAYA: Futbolda kupayı aldık. Potada Avrupa Şampiyonu olduk. Büyük bir kulübüz.

HOCAMETRE
FATİH TERİM: Dursun Özbek'in yüz yüze temas kurduğu tek hoca adayı. İmparator için Avrupa Şampiyonası'nın bitimi beklenecek.

JAN OLDE RİEKERİNK: Altyapının başına geldi ancak çok sevildi. Kupa zaferi sonrası eli güçlendi. Futbolcular kalmasını istiyor.

MYRON MARKEVYCH: Dnipro ile yollarını ayırdı. Markevych'in yardımcısı Antalya'da F.Bahçe ile oynanan finali takip etti. G.Saray'a gelmeye hazır.

Savaş ÇORLU
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN