‘Savaşarak kazandık’

‘Savaşarak kazandık’
Cumartesi 28.05.2016

F.Bahçe’ye attığı golle G.Saray’a kupayı getiren Podolski’den mutlusu yok... Alman Panzeri “Savaşarak kazandık. Son karşılaşmalarda çok iyiydik bunu kupa finaline de yansıttık” dedi

Ziraat Türkiye Kupası finalinde Galatasaray, Fenerbahçe'yi 1-0'la devirirken tek gol Lukas Podolski'den gelmişti. Sarı-kırmızılıların müzesine bir kupa daha taşınmasını sağlayan Alman Panzeri maç sonu çok mutluydu. Poldi "Finalde gol atmak güzel ancak benim için kupa kazanmaktan daha önemli bir şey yok. Bu özel bir finaldi çünkü Fenerbahçe ile karşılaştık. Taraftarlar, takım, teknik heyet, yönetim ve kulüp personeli için bu maçın önemi çok başka. Fenerbahçe'ye karşı çok iyi savaştık. Özellikle maçın ilk yarısında harika oynadık. Sonunda da biz kazandık. Şimdi çok mutluyuz" dedi.

Riekerink çok iyi
Podolski maç sonrası sevincini ilk olarak hocası Jan Olde Riekerink'le paylaşılmasının sorulması üzerine şunları söyledi: "Riekerink takımda çok şeyi değiştirdi. O geldikten sonra çok daha iyi oynamaya başladık. Ben başkan ya da sportif direktör değilim. Yeni sezonda Riekerink kalacak mı yoksa gidecek mi bilmiyorum ama onu çok seviyorum" Podolski dün Alman Milli Takımı'na katılmak için Türkiye'den ayrıldı. Havaalanında taraftarlara imza verdi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN