Kadıköy’ü de yıkacağım

Kadıköy’ü de yıkacağım
Pazar 29.05.2016

Kupa zaferinin mimarı Podolski, Saracoğlu’ndaki galibiyet hasretine de son vereceğini söyledi

Galatasaray'da Ziraat Türkiye Kupası zaferi en fazla Başkan Dursun Özbek'in keyfini yerine getirdi... Görevde bulunduğu 367 günde 5'inci kupasını kaldırmanın keyfini yaşayan Özbek kendi arşivi için özel bir çalışma yaptırdı. Başkan Özbek, GSTV kameramanı ve muhabirinden tüm futbolcular ve teknik heyetten kupayla ilgili bir söz söylemesini istedi. Her futbolcu ve her antrenör tek tek sevinçlerini dökerken en iddialı söz ise Lukas Podolski'den geldi. Galatasaray'a kupayı getiren golü atan Alman yıldız, "Gelecek sezon Kadıköy'de galibiyeti getiren golü de ben atacağım. Yeni sezonda her şey çok farklı olacak" diye konuştu.

HÂLÂ ÇOK AÇIM!
Podolski, artık milli takımı düşünmeye başladığını ifade etti. 127 kez Alman Milli Takımı forması giyen ve Euro 2016'da da sahada olması beklenen Galatasaray'ın yıldızı, kupa şampiyonluğu için "Zafer beni gururlandırdı. Bu zaferin hazırlayıcısı olmak çok güzeldi. Taraftarlara hediyem olsun" derken Avrupa Şampiyonası ile ilgili ise şöyle konuştu: Şimdi önümde milli takım var. Jogi (Löw) ile Avrupa şampiyonluğunu kucaklamak istiyorum... Ben hâlâ çok açım.

BASKI ALTINDAYDIK
Almanya'da Sport Bild'e açıklamalarda bulunan Lukas Podolski, "Fenerbahçe maçı öncesinde hepimizin üstünde büyük bir baskı vardı" dedi. Bu sayede maça daha motive çıktıklarını anlatan yıldız oyuncu, "Her birimiz diğer sıkıntıları bir kenara bıraktık. Eğer şampiyon olmak istiyorsanız, kendinizi buna göre ayarlamalısınız. Bu zafer, maçın aynı zamanda derbi olmasından dolayı özellikle taraftarlarımız için çok önemliydi" dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN