Tükürük mü ayran mı?

Tükürük mü ayran mı?
Pazar 29.05.2016 21:36

Fenerbahçe Kulübü, internet sitesinden paylaştığı bir fotoğrafla, "Obradovic, sarı kırmızılı küstah bir taraftarın tükürüğüne maruz kaldı" ifadelerini kullandı. Ancak Anadolu Ajansı abonelerine olayı "Fenerbahçe Başantrenörü Zeliko Obradoviç'in yüzüne Galatasaraylı taraftarlarca atılan ayran isabet etti" şeklinde geçti

Fenerbahçe ile Galatasaray Odeabank arasında oynanan Spor Toto Basketbol Ligi Play-Off yarı final üçüncü maçının dördüncü periyodundan önce çıkan tribün olayları sebebiyle maç bir süre durduruldu. Sahaya atılan yabancı maddeler nedeniyle ilk olarak maçın hakemleri ardından Fenerbahçe takımı sahaya terk ederek soyunma odasına gitti.

FENERBAHÇE: OBRADOVIC'E TÜKÜRÜK'
Olayın ardından Fenerbahçe resmi internet sitesi Obradovic'in fotoğrafını yayınlayarak, "Dünyaca ünlü antrenörümüz Obradovic, olayların yaşandığı esnada soyunma odasına giderken, sarı kırmızılı küstah bir taraftarın tükürüğüne maruz kaldı." dedi. Fenerbahçe yayınladığı açıklamada: Yarı final serisinin Ülker Sports Arena'da oynanan ilk 2 karşılaşmasında herhangi olay yaşanmazken; yıllardan beri Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yaşanan bu ve benzeri küstahlıklar artık cezasız kalmamalı." dedi.

ANADOLU AJANSI: AYRAN ATILDI
Fenerbahçe'nin gündeme bomba gibi düşen açıklamasının ardından Galatasaray cephesinden de değişik tepkiler geldi. G.Saray Başantrenörü Ergin Ataman meslektaşı için yayınladığı destek mesajında "Değerli meslektaşım Obradovic'in fotoğrafını şimdi gördüm. Bunu kim yaptıysa insan değil. Bu olayı şiddetle kınıyorum!" dedi. Obradovic'e yönelik tribün şiddeti taraflı tarafsız herkesin tepkisini çekerken Anadolu Ajansı'nın servis ettiği fotoğraf tartışmaya yeni bir boyut kazandırdı. AA servis ettiği fotoğrafta, "Zeliko Obradoviç'in yüzüne Galatasaraylı taraftarlarca atılan ayran isabet etti" ifadelerini kullandı.FB TV ÇALIŞANLARINA SALDIRI!

Fenerbahçe Kulübü ayrıca, "Derbide Büyük Rezalet" başlığıyla yaptığı başka bir açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Fenerbahçemizin, Galatasaray Odeabank'la Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynadığı Spor Toto Basketbol Ligi Play-Off yarı final üçüncü maçı, tribünlerden atılan yabancı maddeler nedeniyle 4. periyot öncesi durdu.

Karşılaşmanın dördüncü periyotu için sahaya çıkan Fenerbahçemize, tribünlerden yabancı maddeler (anahtar, bozuk para, pil, telefon bataryası, pet şişeler) atıldı. Bunun ardından önce hakemler, daha sonra da oyuncularımız soyunma odasına gitti. Öte yandan maçın devre arasında; Fenerbahçe Televizyonu muhabirlerinden Aslı Duru ve Başantrenörümüz Zeljko Obradovic'in tercümanı Defne Patır, yumruklanmaya kadar varan fiziki müdahalelerle karşı karşıya kaldılar.

Yapılan anonsların ardından yaklaşık 15 dakika aradan sonra iki takım oyuncuları ve hakemler sahaya geri döndü ve karşılaşmaya kaldığı yerden devam edildi."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN