B planı: Hagi+Riekerink+Atik

B planı: Hagi+Riekerink+Atik
Pazartesi 30.05.2016

Tecrübeli hoca ile anlaşılamaması halinde teknik direktörlük koltuğuna Rumen hoca oturacak ve yardımcılıklarını da kupa kahramanları Riekerink ile Atik yapacak Riekerink ile

Galatasaray'da daha önce iki kez teknik direktörlük koltuğuna oturan Gheorghe Hagi yeniden gündemde... Sarı-kırmızılı yönetim ilk hedef olarak Fatih Terim'i belirlerken herhangi bir sorun çıkma ihtimaline karşılık alternatifler üzerine de çalışmaya devam ediyor. Yönetim, Terim ile anlaşılamaması halinde sezona Hagi'yle girmeyi düşünüyor. Başkan Dursun Özbek'in İstanbul'a geldiğinde Rumen teknik adam ile özel olarak görüştüğü, nabız yokladığı ve Hagi'nin "İhtiyaç olması halinde her zaman göreve hazırım" dediği öğrenildi. Galatasaray'ın efsane ismi, sarı-kırmızılı takımın Beşiktaş ile oynadığı derbiyi izlemek için İstanbul'a gelmiş ve Fenerbahçe ile oynanan Türkiye Kupası finalini de yönetimin özel davetlisi olarak Antalya'da stattan takip etmişti. Ayrıca 17 Mayıs'ta Galatasaray Adası'ndaki UEFA Kupası buluşmasında da yer almıştı.

VEFALI DAVRANACAK
Özbek yönetimi, teknik direktör aramaya devam ediyor ancak Jan Olde Riekerink ve Orhan Atik'i de gözden çıkarmak istemiyor. Zor zamanda risk almaktan çekinmeyen ve kupanın kazanılmasında büyük pay sahibi olan ikili ile devam etmek isteyen sarı-kırmızılılar, Riekerink ve Atik'i Hagi'nin yardımcısı olarak takımda tutmayı planlıyor.

ACİL YARDIM BUTONU RİEKERİNK
Sıkıntılı bir dönemde takımın başına geçen Jan Olde Riekerink, hoca sorunu çözülünceye kadar teknik direktörlük görevini sürdürecek. Hollandalı hoca, Gheorghe Hagi'yle anlaşılması halinde teknik kadroda yer almaya devam edecek. Terim gelmeyi kabul ederse tecrübeli hocaya da önerilecek.

Savaş ÇORLU
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN