Son aday Claude Puel

Son aday Claude Puel
Salı 31.05.2016

Sarı-kırmızılılar’ın, Fransa Ligue 1’de Nice’i 4. sıraya taşıyan 55 yaşındaki tecrübeli çalıştırıcıya 2 yıllık teklif yaptığı ileri sürüldü

Galatasaray'da teknik direktör arayışları devam ediyor. Fatih Terim ve Gheorghe Hagi isimleri ortada dolaşırken, gündeme bu kez de Fransız Claude Puel geldi. Futbol direktörü Cenk Ergün'ün daha önce randevu alınan 55 yaşındaki tecrübeli çalıştırıcı ile Fransa'da bir araya geldiği belirtildi. Ligue 1'de Nice'i 4'üncü sıraya kadar taşıyan deneyimli teknik adam, görevinden ayrılmıştı. Nice'te oldukça başarılı bir dört yıl geçiren Puel'in artık ülke dışına açılmak istediği, Galatasaray'ın Puel'e 2 yıllık teklifte bulunduğu iddia edildi.

Yalman yabancı hoca istiyor
Futbolun başına getirilen eski başkan Alp Yalman'ın da yeni teknik direktörün yabancı olmasını istediği ve hırsıyla dikkat çeken Claude Puel'in, Galatasaray'da başarılı olacağına inandığı kaydedildi. Alp Yalman'ın futbol direktörü Cenk Ergün'e bu transfer için tüm şartların zorlanması talimatını verdiği belirtilirken, Puel'in düşünmek için süre istediği ifade edildi.

Monaco Lille VE Lyon'u da çalıştırdı
Fransa'nın önemli kulüplerinde görev alan Claude Puel, genç oyunculara verdiği önemle tanınıyor. Yeni yıldızları keşfetmesi ve futbol dünyasına sunmasıyla biliniyor.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN