Utancınızla yaşayın

Utancınızla yaşayın
Salı 31.05.2016

2 maç ceza alan Galatasaray’dan ‘çifte standart’ isyanı: “Yaptıklarınızla utanmıyor olabilirsiniz. Yaptıklarınızı dile getirmekten biz utanıyoruz. Utancınızla yaşayın diyeceğiz ama umudumuz yok...”

Galatasaray, Basketbol Federasyonu'nun verdiği iki maç seyircisiz oynama cezasının ardından yapılanların çifte standart olduğunu belirtti ve sert bir bildiri yayınladı. İşte o bildirinin önemli bölümleri: Sadece iki sezon önce, Ergin Ataman'ın Ülker Arena'yı polislerin korumasında ve içi çelik polis şapkasıyla güçlükle terk edebildiği maçtan sonra, tüm bu rezilliklere imza atan Türk sporunun kirli yüzünü temsil edenlerce yönetilen kulüp sadece 25 bin lira para cezası ile cezalandırılmıştı. Söz konusu G.Saray olduğunda iki maç seyircisiz oynama ve 56 bin lira para cezasına hükmedebiliyor.

Yine kupalar kazanacağız
Bu senaryo; federasyon tarafından herkesin gözünün içine baka baka sahneleniyor. Siz yaptıklarınızdan utanmıyor olabilirsiniz. Biz gerek Türk sporunu kirleten isimlerin elindeki kulübün gerekse işbirlikçisi federasyonu, yaptıklarını dile getirmekten utanıyoruz. Utancınızla yaşayın diyeceğiz ama bu konuda umudumuz yok. Siz masa başı oyunlarınıza devam etseniz de biz Avrupa'dan kupalar getirerek ülkemizin gururu olmayı, Türkiye'de finallerde karşımıza kim çıkarsa çıksın yenerek kupalar almayı sürdüreceğiz.Ergin Ataman polis şapkasıyla çıkmıştı
İKİ sezon önce F.Bahçe'nin Galatasaray'ı ağırladığı final serisi 5. maçında Ergin Ataman zor anlar yaşamıştı. Sahaya atılan yabancı maddeler nedeniyle Ataman yoğun güvenlik önlemleri altında salondan çıkarılmıştı. Tecrübeli coach, kendisine giydirilen polis şapkası ve polislerin yakın markajı altında salondan güçlükle uzaklaştırılmıştı. Olaylar nedeniyle Galatasaray son maça çıkmamış ve mücadeleyi hükmen kaybetmişti.TBF'DEN 2 MAÇ SEYİRCİSİZ
Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Disiplin Kurulu, Fenerbahçe maçındaki olaylar nedeniyle G.Saray Odeabank'a 2 maç seyircisiz oynama cezası verdi. Federasyondan yapılan açıklamada Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yaşanan tribün olayları nedeniyle sarı-kırmızılı takıma iki maç seyircisiz oynama ve toplam 56 bin TL para cezasının kesildiği kaydedildi. Pazar günü oynanan karşılaşma tribünde çıkan olaylar ve sahaya atılan yabancı maddeler nedeniyle bir süre durmuştu. Bugünkü karşılaşma Galatasaray'ın cezası nedeniyle seyircisiz oynanacak.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN