Web Sürümüne Geç

Ve Riekerink kaldı

Ve Riekerink kaldı
Cuma 01.07.2016

Cimbom’a Ziraat Türkiye Kupası’nı kazandıran Jan Olde Riekerink, geçen sezon sürdürdüğü teknik direktörlük görevine devam edecek. Hollandalı hoca, yılda 900 bin euro kazanacak

Kötü bir sezon geçiren ve sadece Ziraat Türkiye Kupası ile moral bulan sarı- kırmızılı yönetim, uzun hoca arayışlarının ardından Jan Olde Riekerink'te karar kılmıştı. Dün kulüpten yapılan açıklamayla bu durum resmiyet kazandı. Uzun bir süre Fatih Terim'in yolunu gözleyen ancak tecrübeli hocanın, milli takımı tercih etmesinin ardından Hollandalı hocayla devam etme kararı alan sarı-kırmızılı kulüp, internet sitesinden Riekerink ile 1 yıllığına anlaştıklarını duyurdu. KAP'a da bir açıklama geçen kulüp, Hollandalı teknik adamın, bir sezon için kulüpten 900 bin euro ücret alacağını belirtti.

Maaşı tam 6 kat arttı!
Geçen sezonun bitimine üç ay kala takımın başına getirilen ve sezon sonuna kadar anlaşma sağlanan Riekerink, 17 bin euro maaş alarak toplamda 51 bin euro kazanmıştı. Hollandalı çalıştırıcı, yapılan yeni anlaşma ile bu sezon eski maaşını tam 6'ya katlamış oldu. Riekerink'in Galatasaray'dan alacağı aylık 75 bin euro'ya karşılık geliyor.

G.Saray sezonu bugün açıyor
Galatasaray, yeni sezon hazırlıklarına bugün Florya'da yapacağı antrenmanla başlayacak. 9 gün İstanbul'da çalışacak olan Aslan, 10 Temmuz'da İsviçre'nin Gwatt bölgesine giderek kamp yapacak. Cimbom, ikinci kampı da Danimarka'da yapacak. İsviçre'de üç hazırlık maçı oynayacak Aslan, Danimarka da da Aarhus ile karşılaşacak. Cimbom, 29 Temmuz'da yurda dönecek.
Etiketler Galatasaray, Türkiye
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN