Web Sürümüne Geç

Yönetim bir bir eriyor

Yönetim bir bir eriyor
Perşembe 01.07.2016

Seçime gidilmesi önerisi kabul edilmeyen Selim Arda Üçer istifasını sundu ve Galatasaray Yönetimi bir fire daha verdi ve ayrılanların sayısı dörde yükseldi

Galatasaray yönetimi istifa kararlarıyla sarsılmaya devam ediyor. Fatih İşbecer'in yönetimden ayrılmasının ardından gözler yakın arkadaşı Selim Arda Üçer'e çevrilmişti. Seçim çağrısı yapan ancak kabul edilmeyince ayrılma kararı alan Üçer, İşbecer'in istifasını vermesinden 21 gün sonra dilekçesini Başkan Dursun Özbek'e sundu. Başkan Özbek'in istifayı işleme alması bekleniyor. Son dönemde pasifize edilmesinden rahatsız olan Selim Arda Üçer; Cüneyt Tanman, Tayfun Demir ve Fatih İşbecer'in ardından Galatasaray Yönetim Kurulu'ndan istifasını veren dördüncü isim oldu.

Kongre gündemde yok
Arka arkaya gelen istifalar sonrasında gözler 24 Mayıs 2015'de yapılan kongrede seçilen Dursun Özbek'e çevrilirken başkanın 4 fire vermesine ve tepkilere rağmen olağanüstü kongreye gitmeyi düşünmediği belirtiliyor. Fatih İşbecer ve Selim Arda Üçer; Alp Yalman ve Levent Nazifoğlu'nun Sportif AŞ'ye bağımsız üye olarak dahil edilmesinden sonra kazan kaldırırken yönetimde yer alan Ural Aküzüm ve Alper Narman'ın da bu gelişmelerin ardından görevden ayrılabileceği ifade ediliyor.

Seçim için 3 istifa daha gerekiyor!
Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, Selim Arda Üçer'in istifasının olağanüstü kongre gerektirmediğini söyledi. Konuyla ilgili Aktar, "Yönetim Kurulu'nda 10 üye +1 başkan yani toplam 11 üye vardır. Tüzüğümüzdeki madde de yarıdan bir fazlası yani 6'nın bir fazlası 7 üye istifa ederse seçim kararı alınabilir! Şu ana kadar 4 arkadaşımız ayrıldı. Tüzük gereği seçim olması için 3 kişinin daha istifa etmesi gerekir" dedi.
Etiketler Galatasaray, Alp Yalman
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN