Web Sürümüne Geç

Sinyal almıştım

Sinyal almıştım
Cumartesi 03.07.2016

Türkiye Kupası zaferi ve oyuncularla iletişiminin takımın başına geçmesinde etkili olduğunu belirten Hollandalı hoca, “Devam edeceğim konusunda sinyal almıştım” dedi

Uzun bir süre Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile anılan Galatasaray'ın 'Jan Olde Riekerink' tercihi şaşırtırken Hollandalı teknik adam halinden memnun... Denizli'nin gönderilmesinin ardından lisanslı hoca bulunamaması nedeniyle geçici olarak A takımın başına geçen ve sürpriz bir şekilde yeni sezon için de onay alan Riekerink, kalacağı konusunda sinyaller aldığını dile getirdi. Hollanda basınına konuşan ve sarıkırmızılı takımı çalıştıracağı için mutlu olduğunu ifade eden deneyimli çalıştırıcı, "Galatasaray'a geldiğimde, genç takımların başına geçmem planlanmıştı. Ancak kupa zaferi ve oyuncularla iletişimim kulübü memnun etti. Bunun sonrasında da devam edeceğim konusunda sinyaller almıştım" diye konuştu.

HEDEF HER ZAMAN BELLİ
Yedek kulübesine Hollandalı bir yardımcı getirmek istediğini belirten ve Galatasaray'daki hedeflerinden de söz eden tecrübeli teknik adam şöyle devam etti: "Hedef her zaman belli... Galatasaray her zaman Fenerbahçe ve Beşiktaş ile şampiyonluk için yarışan bir kulüp... Yine öyle olacak. Geçen yıl kısa bir süre çalıştım. İlerleyen haftalarda daha yoğun olacağız. Daha sonra İsviçre ve Danimarka'da kamp yapacağız. Atletico Madrid ve Manchester United ile ilgi çekici maçlarımız olacak."

MAAŞINI 51'E KATLADI
Galatasaray'ın yıllık 900 bin euro'ya anlaştığı Jan Olde Riekerink böylece maaşını 51'e katladı... Sarı- kırmızılı takımın başına gelene kadar Hollanda'nın Emmen takımında 10 maç, Belçika'nın Gent takımında ise sadece 3 maç teknik adamlık yapan Hollandalı teknik adam G.Saray sayesinde 13 yıllık tüm kariyeri boyunca kazandığı parayı bir sezonda cebine koyacak.

EN İYİSİ GENT
Riekerink, Cimbom'a kadar kariyerindeki en iyi kontratı 200 bin euro'ya anlaştığı Gent ile yaptı. 1 Temmuz'da teknik direktör olarak göreve gelen ancak 3 Kasım'da kovulan Hollandalı, sadece 3 maça çıktı ve sözleşmesindeki rakamın sadece 75 bin euro'sunu alabildi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN