Web Sürümüne Geç

Tahrik ediyorlar!

Tahrik ediyorlar!
Salı 06.07.2016

Yönetimin, 7.5 milyon Euro almak için Hollandalı Yıldızı zorla göndermeye çalıştığını kaydeden Guido Albers "G.Saray'ın olayı bu seviyeye düşürmesi çok üzücü" dedi.

Galatasaraylı oyunculara geçen sezon gördükleri sarı kartlar nedeniyle kesilen cezaların yankıları devam ederken 8 karta 2.3 milyon euro ödemesi istenen Wesley Sneijder'in menajerinden sert açıklamalar geldi. Yönetimin, Sneijder'i göndermek için garip yöntemler kullandığını ifade eden Guido Albers, "Galatasaray, Sneijder'in sözleşmesinde yer alan 7.5 milyon euro'luk bonservisi almak için onu zorla göndermeye çalışıyor. Ama kullandıkları yöntemler çok ilginç, Hollanda'da bir amatör futbolcu sarı kart gördüğünde 15 euro ceza alıyor. Wesley'den bir sarı kart için 300 bin euro istiyorlar. Bunu tabii ki de kabullenmeyecek ama Galatasaray'ın olayı bu seviyeye düşürmesi çok üzücü" diye konuştu. De Telegraaf gazetesine konuşan ve şirket avukatı Cor Hellingman'ın gerekli girişimleri başlattığını belirten Albers şöyle devam etti: "Bu cezayı kabullenmemiz imkansız. TFF'ye ve FIFpro'ya (Dünya Profesyonel Futbolcular Derneği) başvuruldu ve görüşmeler yapıldı. Avukatımıza göre G.Saray sözleşmedeki maddeleri ve yükümlülükleri yerine getirmek istemiyor. Belki bu UEFA'dan gelen ceza ve yükümlülüklerde ilgili ama yönetimin kendisi Wesley Sneijder'le devam etmek istedi. Gelecekle ilgili olumlu planlar yapılmıştı. Zaten Galatasaray taraftarları oyuncuma tapıyor..."

KENDİLERİ İZİN VERDİ
Sneijder'in 1 Temmuz'daki sezon açılışına katılmamasına da değinen ünlü menajer, Hollandalı yıldıza, 8 Temmuz'a kadar izin verildiğini kaydetti. Guido Albers, "Sneijder'i tahrik etme olayları bu aybaşında da devam etti, kulüp ve hocası 1 Temmuz'da antrenmanlara katılmasını istedi. Ne gariptir ki Sneijder'e 8 Temmuz'a kadar izin verilmişti" dedi.

KRİZ NEDEN ÇIKTI?
G.Ssaray yönetimi, sürpriz bir uygulamaya gitti sezon içinde görülen gereksiz sarı kartlar nedeniyle 14 futbolcuya ağır cezalar kesti. Sneijder 2.3 milyon euro'luk cezayla başı çekerken yıldız oyuncuyu, 845 bin euro ile kaptan Selçuk İnan takip etti. Cezalar takım içinde büyük rahatsızlık yaratırken en sert tepki Sneijder ve menajerinden geldi.

ÇOK ÜZÜLDÜ
Sneijder'in, son gelişen olaylar hakkında yorum yapmak istemediği ancak kulübün tavrından dolayı büyük hayal kırıklığına uğradığı belirtildi.
Oyuncunun kulüpten ayrılması için tahrik edildiğini belirten Guido Albers, "Sabri ve Hamit'in kontratını 4 milyon euro karşılığında uzattılar. Sneijder'in alacağı ücret sorun olmaz" dedi.

KONU PARA DEĞİL
Oyuncunun kulüpten ayrılması için tahrik edildiğini belirten Guido Albers, "Sabri ve Hamit'in kontratını 4 milyon euro karşılığında uzattılar. Sneijder'in alacağı ücret sorun olmaz" dedi.

ASLA AYRILMAYACAK
Guido Albers, Galatasaray yönetiminin olumsuz tavrına rağmen Sneijder'in ayrılmayı düşünmediğini de söyledi: "Sneijder asla kendisini bu şekilde kulüpten uzaklaştırılmasına izin vermeyecektir. Hele de taraftarın şu an kendisini el üstünde taşıdığı bir dönemde... Eğer Galatasaray'dan ayrılırsa bu kendi isteğiyle olacaktır. Fakat taraftarı ve Galatasaray'ı çok sevdiği için sözleşmesini burada tamamlamak istiyor..."

GÖZLER MİLAN'DA
Galatasaray yönetiminin gözden çıkardığı belirtilen Wesley Sneijder, İtalya'da gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. İtalyan İl Sussi Diario, Adriano Galliani'nin Hollandalı yıldızla ilgili, teknik direktör Montella ile bir görüşme yaptığını yazdı. Galliani'nin genç çalıştırıcıdan gelecek yanıta göre yol alacağı belirtildi.

Etiketler TFF, UEFA, Milan, Galatasaray
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN