Web Sürümüne Geç

  Sneijder'de büyük tehlike

  Sneijder'de büyük tehlike
  07 Temmuz 2016, Perşembe

  Yönetim kurulu tarafından kesilen 2.3 milyon euro’luk cezanın alacaklarından düşülmesi halinde FIFA’ya başvurarak sözleşmesini tek taraflı feshedebilir

  Galatasaray yönetiminin, geçtiğimiz sezon gördükleri sarı kartlar nedeniyle oyunculara ağır cezalar kesmesi kulübün başını oldukça ağrıtacak gibi görünüyor. İlk olarak 2.3 milyon euro ile en ağır cezaya çarptırılan Wesley Sneijder kazan kaldırırken Hollandalı yıldızla ilgili ciddi bir tehlikenin olduğu öğrenildi. Sneijder'in, para cezasının alacaklarından düşülmesinin ardından, ödemelerinin sözleşmesi gereği zamanında yapılmadığı gerekçesiyle FIFA'ya başvurarak tek taraflı fesih talep etme yoluna gidebileceği ifade edildi.

  Avukatlar peşinde
  Webaslan'da yer alan haberde spor hukukçuları, bu duruma FIFA Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nun baktığını ve geçmişte buna emsal futbolcuların lehine sonuçlanan birçok karar olduğunu belirterek, FIFA, futbolcuların alacaklarını ortadan kaldıracak şekilde fahiş cezaları doğru bulmadığını dile getirdi. Geçmişte benzer dosyalarla FIFA Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nda dava kazanan bazı avukatların bu olay üzerine Hollandalı futbolcunun davasını almak için zemin yokladığı öğrenildi.
  Etiketler Spor, FIFA, Galatasaray, Sneijder
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN