Web Sürümüne Geç

Alkışlarla uğurlandı

Alkışlarla uğurlandı
Cumartesi 10.07.2016

Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilen Galatasaray’ın efsanevi ismi Turgay Şeren, yıllarca emek verdiği Florya’ya alkışlar arasında veda etti

84 yaşında hayatını kaybeden Galatasaray ve A Milli Futbol Takımı'nın efsane ismi Turgay Şeren dün Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi. Şeren için ilk veda töreni, Florya'daki Galatasaray Yardımlaşma Vakfı'nda yapıldı. Oldukça duygusal ve hüzünlü bir ortamda geçen tören sonunda tüm kariyeri boyunca Galatasaray'dan başka bir takımda forma giymeyen Şeren, alkışlar arasında Florya'ya veda etti. İkinci tören ise Türk Telekom Arena'daydı.

Başkan Dursun Özbek, anma töreninde yaptığı konuşmada, "Efsane kalecimiz, kaptanımız, teknik direktörümüz ve biricik Turgay ağabeyimizi son yolculuğuna uğurlamak için burada toplandık. Turgay ağabey genç cumhuriyetin bize hediye ettiği altın neslin bir parçasıdır. Sportmen kişiliği ve efendi kişiliğiyle de gerçek bir liderdir. Dünya futbol tarihinde 'Berlin panteri' olarak anılıyor. Kendisini ziyaret ettiğimde gözyaşları içerisinde, 'Ben Berlin panteri olarak anılıyorum ama Galatasaray'ın aslanıyım' dedi. Onu asla unutmayacağız" ifadelerini kullandı.

Efsaneler cennette buluştu
Türk Telekom Arena'daki törende ilk konuşmayı Turgay Şeren'in oğlu Emre Şeren yaparken, babasının hayatını Galatasaray'a adadığını söyledi. Emre Şeren, "Atatürk babam için, dedeme 'Bunu lider olarak yetiştireceksin, adı da Türkay olacak' demiş. Babam bu isme layık oldu diye düşünüyorum. Onun ardından söylenenler bizim için gurur verici. Babam hayatını Galatasaray'a adadı. Cennette Berlin Panteri'ne ihtiyaç varmış, efsaneler tekrardan buluştu" ifadesini kullandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN