Randevu yok

Randevu yok
Pazar 10.07.2016

Başkan Özbek, cezalarla ilgili Hollandalı yıldıza kapıyı kapattı ve bir affın da söz konusu olmadığını ifade etti

G.Saray'da Wesley Sneijder krizi tırmanıyor. İstanbul'a gelerek idmanlara başlayan Hollandalı oyuncu, Başkan Dursun Özbek'le görüşmek istediğini söylemişti. Ancak bu talebe Özbek'ten olumsuz yanıt geldi. Galatasaray Başkanı, "Şu anda Sneijder ile neden görüşeyim ki? Cezalar verildi, onlar da ödeyecek" açıklamasını yaptı. Özbek ayrıca Sneijder'in menajeri Albers'a da randevu vermedi.

KESİNLİKLE AFFETMEYECEĞİZ
Sezon başında cezaları belirleyip oyunculara bildirdiklerini ifade eden Özbek, cezalardan kesinlikle dönüş olmadığını da söyledi. Özbek, "Futbolcular bu cezaları biliyorlardı. Peki, neden şimdi bu itiraz? Bu disiplin sistemini, etkili olacağını düşündüğümüz için uyguladık. Kesinlikle ismi ne olursa olsun geri dönüş yok. Kimseyi affetmeyeceğiz. Bu cezaları, affetmek için vermedik" ifadelerini kullandı.

CEZA SADECE SNEIJDER'E Mİ?
G.Saray'da tam bir ceza krizi yaşanıyor. Wesley Sneijder'in menajeri Guido Albers, kulübün kendilerine kestiği cezanın ellerine ulaştığını ve avukatları aracılığıyla TFF ile FIF Pro üzerinden cezaya itiraz için harekete geçtiklerini açıkladı. Sneijder'den sonra en fazla cezanın kesildiği isim olduğu iddia edilen Selçuk İnan'ın menajeri Batur Altıparmak ise kendilerine herhangi bir tebliğin ulaşmadığını açıkladı. Sneijder'in eline 4 gün önce tebliğin ulaşıp, diğer oyunculara gitmemesi ise yönetimin sadece Hollandalı oyuncuya ceza kestiği şeklinde yorumlandı.

KADRO DIŞI KALDI
G.Saray formasıyla 142 maça çıkıp 41 gol atan ve 7 de kupa kazanan Wesley Sneijder 3.5 yıl sonra "dejavu" yaşıyor... Inter'den G.Saray'a transfer olduğu 2012-13 sezonun ilk yarısında Massimo Moratti yönetimi tarafından, sözleşmesinde indirime gitmediği için kadro dışı bırakılmıştı. Sneijder o dönemde kendisine Inter tarafından aynı şartlarda 2016'ya kadar uzatılan sözleşmeyi reddetmişti.

DİĞER
Etiketler Galatasaray, Sneijder
Yükleniyor
SON DAKİKA