Ceza operasyonunda ikinci perde

Ceza operasyonunda ikinci perde
Pazartesi 11.07.2016

Geçen sezon 13 yenilgi alan ve bu maçlarda 11 yıldız oyuncuya, 6 milyon lira prim ödeyen sarı-kırmızılı kulüp, başarıya dayalı bir sistem getirmeyi planlıyor

Henüz gereksiz görülen sarı kartlar kesilen ağır cezaların şokunu atlatamayan Galatasaray'da bir fırtına daha kopacak gibi görünüyor. Yönetim, geçen sezon sahadan mağlubiyetle ayrıldığında bile maç başına ücret ödenmesine son vermeyi planlıyor. Cimbom, geçen sezon lig ve Avrupa'da toplam 13 yenilgi aldı.

Muslera, Selçuk İnan, Podolski, Umut Bulut, Hakan Balta, Sneijder, Olcan, Semih Kaya, Carole, Yasin, Chedjou'nun içinde bulunduğu 11 kişilik oyuncu grubuna bu maçlarda toplam 1 milyon 805 bin euro maç başı ödemesi yapıldı. Bu durum Sportif AŞ toplantısında, "Yenilgiler için 6 milyon TL'yı sokağa attık" denilerek masaya yatırıldı ve futbolcuların yüksek maç başı alacaklarından vazgeçmesi ve başarıya dayalı bir anlaşma ile sözleşmelerin revize edilmesi için harekete geçildi.

Buna göre maç başı parası kalkacak ve takıma beraberliklerde 3 ila 5 bin euro, galibiyette ise 9 ila 15 bin euro arasında ödeme yapılacak. Yenilgide ise kasadan tek kuruş para çıkmayacak. Bu konuda ilk uygulama Hamit Altıntop ve Sabri'nin yenilenen sözleşmelerinde yapıldı. İki oyuncu, yenilgi halinde maç başı ücret alamayacak. Ancak sözleşmesi devam eden oyuncuların, bu uygulamaya çok da yanaşması beklenmiyor.


Etiketler Galatasaray
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN