Şampiyonluk DNA'sında var

Şampiyonluk DNA'sında var
Salı 12.07.2016

Artık sorumluluğun tamamen kendisinde olduğunu kaydeden Hollandalı çalıştırıcı, “Bu takımın her şeyle baş edebileceğini düşünüyorum” diye iddialı konuştu...

Teknik Direktör Jan Olde Riekerink, sezona Galatasaray'ın hocası olarak başlamanın mutluğunu yaşadığını, genç ve deneyimli oyuncuları kaynaştırıp iyi bir takım oluşturacağını söyledi. Dün İsviçre kampında basın toplantısı düzenleyen deneyimli hoca, "Öncelikle çok mutlu ve gururlu olduğumu söylemek istiyorum, çünkü Galatasaray'ın hocasıyım. İlk altyapının başına geldim, sonra A takıma geldim. Çok gururluyum; Galatasaray'ın başında teknik direktör olarak yeni sezona başladığım için" dedi.

Avrupa olmaması avantaj
Riekerink, şampiyonluğun Galatasaray gibi üst seviye bir takımın DNA'sında olduğunu belirterek, "Kesinlikle ana hedefimiz şampiyonluk ama Türkiye Kupası'nı da unutmamak lazım. Takımı kurma ve daha iyi yere gelmesi anlamında Avrupa'da olmamak avantaj olarak değerlendirilebilir. Daha çok zamanımız olacak. Geçen sene mesela en güzel örnek buna. Hafta içi maç oynadık, hafta sonu maç antrenmana zaman bulamıyorduk" diye konuştu.

Fiziksel durumu kötüydü
Geçen sezon son 3 ay görev yaptığını hatırlatan Riekerink sözlerini şöyle tamamladı: "Oyuncular benim getirdiğim oyuncular değildi. Bazı bahaneler olabilir. Fiziksel durumunun çok iyi olmadığını düşünüyorum. Şu an benim takımım. Gelecek-gidecek oyuncular takımın oyun tarzı hepsi benim sorumluluğum altında. Bu bende bir baskı oluşturmuyor. Ben de bu yeni takım kurulumuna uygun hoca olduğumu düşünüyorum. Genç oyuncularla anahtar oyuncuları güzel şekilde mix (karışım) yapmanız gerekiyor."

AİLE İÇİNDE ÇÖZERİZ
Sneijder'in geç katılması ve ceza konusu: Futbolda her an her şey olabilir. Wesley'in tutkusundan, hırsından memnunum. Tabii ki teknik direktör olarak açıklamam geç oldu ama ondan sonra tüm oyuncularıma en adil şekilde tatilden dönme programı yaptım. Bazen tabi ki planladığınız şeyler istediğiniz gibi gitmiyor. Takdir edersiniz ki biz bir aileyiz. Bazı konular aile içinde çözülmesi gereken olaylar. Bu konuda fazla detay veremeyebilirim. Problemleri çözmek için gerekli vaktimiz olduğunu düşünüyorum.

TAKVİYE ŞART
Transfer yapılacak mı: Büyük takımlara bakarsanız birçok hocanın isminin yazılması normaldir. En sonunda da ben teknik direktör olarak göreve başladım. Bunun transfer dönemine etki edeceğini düşünmüyorum, zamanımız var. Geçen yıl biliyorsunuz ön libero sıkıntımız vardı. Şu an Hamit döndü, Dzemaili var, Selçuk var ama o mevkii için takviye yapmamız gerekiyor. Ayrıca forvetler anlamında takviyeler yapılabilir.

Galatasaray nasıl oynayacak: Geçen sene farklı sistemler denemenin risk olacağını düşündüm. Fazla zamanımız yoktu ama bu sene zamanımız var. 10 numara sistemle mi oynayacağız; çift ön libero ile mi oynayacağız gibi şeylere yoğunlaşmamız mümkün.

YENİ TRANSFERLER
Serdar Aziz: Her şeyden önce çok çalışan ve yetenekli bir oyuncu. Talihsiz sakatlıkları inşallah tekrarlanmaz.

Emrah Başsan: Yeteneğini daha yukarı çıkarmaya çalışacağız.. Aramızda Gökay var 17 yaşında. Çok yetenekli bir oyuncu. Ona da yeterli yardımı yapacağım.

Savaş ÇORLU / Raşit ATEŞ

DİĞER
Etiketler Türkiye, Galatasaray
Yükleniyor
SON DAKİKA