"G.Saray'ın önünde kimse duramaz"

"G.Saray'ın önünde kimse duramaz"
Perşembe 14.07.2016 00:00

Yasin Öztekin, “Biz istersek Galatasaray’ın önünde kimse duramaz” dedi.

Yeni sezon hazırlıklarını İsviçre'nin Gwatt bölgesinde sürdüren Galatasaray'da, yıldız oyuncu Yasin Öztekin basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İlk olarak Thun ile oynanan ilk hazırlık maçında sakatlanan Koray Günter için geçmiş olsun dileklerini ileten futbolcular, Koray'ın en kısa sürede sahalara dönerek eskisinden daha iyi olacağını belirttiler.

Öztekin: "İyi hazırlanıp, sezonu iyi başlamak istiyoruz"
Yasin Öztekin, kampım çok verimli gittiğini belirterek, "Şu an her şey çok iyi gidiyor. İyi çalışıyoruz. Bu sene 3 kupaya da adayız, her zaman olduğu gibi. Hocalarımızla beraber bütün takım iyi çalışıyor. İnşallah iyi çalışıp, iyi hazırlanıp sezona iyi başlamak istiyoruz" dedi.

"Yönetimle, hocalarımızla her zaman konuşuyoruz"
Menajerinin sözleşmesi ile ilgili açıklamalarda bulunmasının hatırlatılması üzerine ise Öztekin, "Menajerim birkaç açıklama yaptı ama o zamanlar konuşuluyordu bunlar. Biz her zaman yönetimle, hocalarımızla konuşuyoruz. Bir futbolcu için normal şeyler. Bazı alakasız haberler vardı. O yüzden onlara bir şey diyemiyorum ama yönetimle hocamızla konuşuyoruz" diye konuştu.

"Kim iyiyse hoca onu oynatır"
Takımdaki rekabet hakkında da konuşan Yasin Öztekin, "30 tane oyuncu var. Herkes oynamak istiyor. Gayet normal. Çok oyuncu olması performansı da attırıyor. Kim iyiyse hoca onu oynatır. Herkes yetenekli ve iyi oyuncu. Biz elimizden gelenin en iyisini yapmak istiyoruz. Elbette herkes bireysel iyi oynamak ister ama hoca kimi daha iyi görürse onu oynatır. Biz her şeye hazırız kupalar kazanmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

"Üzenlere cevabını vermesini biliyorum"
"Her zaman en iyi şekilde oynayamazsınız" diyen Yasin, "Ben her zaman elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Türkiye'de zaten 1 maç kötü oynayınca eleştiriliyorsun. İnsan üzülüyor ama bu üzenlere de cevabını vermesini biliyorum" açıklamasında bulundu.

"Biz istersek Galatasaray'ın önünde kimse duramaz"
"2 sene önce 3 tane kupa aldık ama orada da aynı takımımız vardı" diyen Yasin, "2 eksik kişiyle devam ettik. Her şey bizde bitiyor. Biz istersek Galatasaray'ın önünde kimse duramaz. Taraftarlarında desteği lazım. Onlar olmadan eksik oluyor. Ben mesela maçlara çıktığımda taraftar desteğini görünce daha iyi performans sergiliyordum. Geçen sene için herkesin kendisine sorması lazım. Bu sene inşallah tüm zaaflarımızı kapatıp 3 kupayı da almak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

"Elimden geleni yaptım"
İlk geldiği sezon 7 gol 7 asist yaptığını hatırlatan Yasin, "Geçen sene de yine aynı performansı sergiledim hatta fazlasını yaptım. Ben elimden geleni yaptım. Bir hoca geliyor başka hoca geliyor. Normalde bir hocaya 1-2 sene şans verilmesi lazım. Tabii ki insan üzülüyor böyle şeylere. Kimseye o kozu vermeyeceğim. İyi çalışıp kupaları alacağız" açıklamasında bulundu.

"Herkes milli takımda oynamak ister"
Türk oyuncuların hepsinin milli takımda oynamak istediğini belirten Yasin, "Ben de gitmek istiyordum. Hoca da bunu biliyordu. Kolay karar değil. Benim için kritik olacağını biliyordum ama içimde hep umut var. Türkiye için orada faydalı olmak istiyordum. Hocamın kararı saygı duyuyorum. İnşallah hem beni hem de Sinan'ı çağırır. Türkiye'ye faydalı olmak istiyoruz. Küçüklüğümüzden beri istiyoruz bunu. İnşallah dünya kupası için elimizden geleni yaparız. 2015'de bizden iyi milli takım yoktu. Euro 2016'da çok iyi olacağımızı hissediyordum ama ne oldu ne bitti bilmiyorum, ne desem yanlış olur. Biz genç takımız dünya kupası için de inşallah iyi oluruz" dedi.

DİĞER
Etiketler Türkiye, Galatasaray
Yükleniyor
SON DAKİKA