Web Sürümüne Geç

Sinan Gümüş'e Milli Takım'dan teklif gitmemiş

Sinan Gümüş'e Milli Takım'dan teklif gitmemiş
Perşembe 14.07.2016 16:22

Yeni sezon hazırlıklarını İsviçre’nin Gwatt bölgesinde sürdüren Galatasaray’da, yıldız oyuncuSinan Gümüş basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Sinan, kendisine Milli Takım için teklif gelmediğini ama gönlünün tabii ki Türkiye'den yana olduğunu söyledi.

Gümüş: "Gönlüm Tabii ki Türkiye'den yana"
Galatasaray'ın genç yıldızı Sinan Gümüş Milli Takım ile ilgili yaptığı açıklamada, "Daha tercihimi yapmadım. Resmi bir teklif gelmedi şu ana kadar, o yüzden bekliyorum. Biz bunları iyice düşündük. Doğma büyüme Almanyalıyım. Gönlüm tabii ki Türkiye için. Teklif gelince zaten açıklama yaparız" diye konuştu.

"Camia için çok önemli bir sene"
Galatasaray'a ilk geldiğinde Sinan Gümüş'ü kimsenin bilmediğini söyleyen genç yıldız, "O yüzden benim hedefim hep öğrenmekti. Ağabeylerimden her şeyi öğrenip sahada gösterme amacım vardı. İlk sene tabii ki az şans buldum. İkinci sene daha iyi geçeceğini kimse bilmiyordu. Bu sene Allah'a şükür iyi geçti. Sakatlığımı da atlattım. Bir oyuncu için taraftar desteği önemli bir motivasyon. Camia için çok önemli bir sene, inşallah bu sene de gerekli katkıyı takımıma sağlayabilirim. Hedef şampiyonluk. Kim süre alırsa en iyi şekilde değerlendirir. Önemli olan takım olarak performans anlamında tüm oyuncuların üstüne katması lazım. İnşallah takım olarak çok başarılı oluruz" diye konuştu.

"Bu sene inşallah daha da dinlenip daha iyi olacağız"
Geçen sene Fenerbahçe'nin birçok transfer yaptığını ancak şampiyon olamadığını dile getiren genç yıldız, "Transfer önemli değil takım olarak güçlüysen zaten kazanırsın. Tabii ki yeni transferler gelip yardımcı olabilir. Bu sene Avrupa'ya gidemeyeceğiz, belki haftada 2 maç oynayacağız, en iyi performansı sergilememiz lazım. Geçen sene Şampiyonlar Ligi vardı. Yolculuk hep yoruyordu. Bu sene inşallah daha da dinlenip daha iyi olacağız" ifadelerini kullandı.
Sinan ayrıca, hedefinin kaptan Selçuk İnan'ın söylediği gibi 15 gol atmak olduğunu da söyledi.

"İnşallah daha uzun yıllar burada oynarım"
Takım içinde kendisine yardımcı olduklarını vurgulayan Sinan, "Benim için önemli olan bir ailem var. Takım içinde de ağabeylerim var. Bana hep yardımcı oldular. Yanlışlarımı söylediler. Allah'a şükür güzel iki yıl yaşadım. Daha uzun yıllar inşallah burada yaşarım. Sosyal medyada Podolski'ye de baktım maşallah her gün bir resim paylaşıyor. Destek çok var sosyal medyadan. Onlar hep resim paylaş diyorlar. Bu yıl büyük bir proje var sosyal medyada" diye konuştu.
Sinan öte yandan, idolünün Robben olduğunu ve oyun içinde kanatları tercih ettiğini dile getirdi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN