Telles tavan yaptı

Telles tavan yaptı
Perşembe 14.07.2016

Porto, 6.5 milyon euro’ya transfer ettiği Brezilyalı futbolcunun, serbest kalma bedelini 40 milyon euro olarak belirledi

Porto'nun yolunu tutan Alex Telles, daha oynamadan değerlendi. Dün Galatasaray'a veda eden ve yeni formasını sırtına geçiren oyuncunun imzaladığı sözleşmenin de detayları ortaya çıktı. Portekiz kulübü, Telles'in serbest kalma bedelini tam 40 milyon euro olarak belirledi. Bu durumda, Porto, Alex Telles'i 40 milyon euro'ya satarsa, anlaşma gereği bu bedelin yüzde 10'luk kısmı daha G.Saray'ın kasasına girecek. Galatasaray, Alex Telles'i iki sezon önce Gremio'dan 6 milyon 150 bin Euro bonservis bedeliyle almış geçen sezon da İnter'e kiralamıştı.

DÖNÜŞ İÇİN AÇIK KAPI BIRAKTI
Porto'ya transfer olan Alex Telles, sarı-kırmızılı takımdan güzel anılarla ayrıldığını söyledi. Brezilyalı futbolcu, GSTV'ye yaptığı açıklamada, Galatasaray'da önemli başarılar yaşadığını belirterek, "Bir futbolcu olarak en önemli, en güzel anılarım Galatasaray'da oldu. Burada 4 kupa kazandım. O yüzden Galatasaray benim için çok çok önemli bir kulüp. Bana destek veren herkese teşekkür ederim" dedi. Telles, "Umarım günün birinde açık bıraktığım bu kapıdan yeniden girip tarih yazmaya devam ederim" diye konuştu.
Etiketler Porto, Galatasaray
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN