Altın dokunuş

Altın dokunuş
Perşembe 21.07.2016

Yumuşak ve güler yüzü ile bilinen Hollandalı, gerektiğinde sesini yükseltti, gerektiğinde bir abi, bir arkadaş gibi yaklaşarak oyuncularla arasındaki bağları biraz daha güçlendirdi Alman kondisyoner Wenze ve yardımcı antrenör Akman da İsviçre’de Riekerink’in işini kolaylaştırırken kolej havasına bürünen sarı-kırmızılılar kampı kupa ile tamamladı

Galatasaray, İsviçre'nin Gwatt bölgesinde yaptığı ilk dönem hazırlık kampında gelecek için umut verdi. Podolski, Muslera, Dzemali, Selçuk, Semih ve Hakan gibi 6 önemli oyuncusundan yoksun olarak gerçekleştirilen 9 günlük kamp kupa ile son buldu. Sarı-kırmızılar ilk hazırlık maçında Thun'u 1-0 mağlup ederken, Uhrencup'da ise Zürih'i 3-0 yenip Young Boys ile de 1-1 berabere kalarak 9 günde sıkı çalışmasını kupa ile taçlandırdı ve kampı namağlup şekilde bitirdi. Takımın hiç kuşkusuz en önemli transferlerinden olan Alman kondisyoner Michael Wenze'ydi. Takıma güç ve kuvvet aşıladı, kısa sürede kendisini kabul ettirdi. Takıma yeni katılan bir başka önemli isim ise yıllarca birlikte oynadığı futbolcuların halinden anlayan yardımcı antrenör Ayhan Akman'dı. Oyuncu psikolojisi ve sorunlarını çok iyi bilen Akman, kampın başarılı geçmesi için kilit rol oynadı.

Beşiktaş'a bileniyor
Yumuşak ve güler yüzü ile bilenen Hollandalı teknik adam neşeli geçen bazı idmanlarda istediğini yapamayan oyunculara sesini yükseltip aba altından sopa gösterir gibiydi. Oyunun yavaşlamaması için özen gösteren ve seri futbol isteyen Riekerink kamp boyunca oyunculara bir arkadaş, büyük bir ağabey gibi yaklaştı ve güvenlerini kazandı. Artık takımın tek hakimi olan Hollandalı teknik adam, gerek saha içinde gerekse saha dışında takımdaki disiplini sağlamak ve otoriteyi elden bırakmamak için tatlı sert bir yönetim gösterdi. Galatasaray'ın 23 Haziran'da başlayacak Danimarka ve İsveç kampları tamamlayıcı unsurlar olacak ve sarı-kırmızılılar, 11 Ağustos'ta Beşiktaş ile oynanacak Süper Kupa maçına kadar hazır hale gelecek. Tabii bu arada takıma nokta transferler de katılırsa Galatasaray beklenenden de daha iyi bir şekilde lige giriş yapabilecek.

KAMPIN YILDIZI BRUMA
Bir yıllık İspanya macerasının da etkisiyle fizik ve kondisyon olarak üst seviye ulaşan Bruma, Thun ve Zürih ve Young Boys maçlarında attığı şık goller ile kalması halinde Galatasaray'ın en büyük kozu olacağını ortaya koydu. Performansını yükseltmek için ekstra çalışmalar yaparak takdir toplayan genç yıldız, PSV tehlikesi geçmesi halinde daha da verimli olacak gibi görünüyor.

iTiCi GÜÇ SNEiJDER
Selçuk'un izinli olmasından dolayı kaptanlık görevini üstlenen Hollandalı yıldız, kampın ilk günleri biraz gergin görünse de kısa sürede üzerindeki ölü toprağı attı ve kampın en hırslı ismi olarak öne çıktı. Ayrıca neşesiyle takımın kısa sürede kaynaşmasını sağladı.

UYKUCU iKiLi
İdmanlardan arta kalan zamanlarda futbolcular kısa turlara çıkarken Carole ve Bruma zamanlarını odalarında geçirmeyi tercih etti. Bu da "Kampın uykucuları" lakabı takılmasına neden oldu.

LEVENT NAZiFOĞLU
Sportif AŞ'ye bağımsız üye olarak giren ancak daha sonra kulübü temsil hakkı verilen Levent Nazifoğlu, İsviçre kampında kafile başkanlığı görevini üstlendi. Teknik heyet ve takım ile yakından ilgilenen Nazifoğlu, yapıcı açıklamalarıyla da takdir topladı.

POPESCU BULUNDU
Sakatl ığının nüksetmemesi için kontrollü çalışmalar yapan Serdar, Zürih maçında sahanın en iyi oyuncusundan birisi olmayı başardı. Yerinde müdahaleleri ile dikkat çeken oyuncu, topu oyuna sokmadaki başarısı ile de Popescu'yu hatırlattı.

BORCUNU ÖDEYECEK
Ligi tek maç oynamadan kapatan Hamit Altıntop, İsviçre'de forma özlemini idmanlardaki hırsı ile kanıtladı. Antrenmanlarda ikili mücadelelerden korkmadı ve kaçmadı. Hırslı gözüken tecrübeli futbolcu adeta camiaya borcunu ödemek isteğini gösterdi.

EMRAH'IN İLACI ZAMAN
Edilen Emrah Başsan kampın çalışkan isimlerinden olmasına rağmen henüz uyum sorununu aşamadığı gözlendi. Yasin ve Bruma'nın olduğu mevkide forma şansı oldukça zor gözükse de iyi bir alternatif olabileceğinin sinyallerini verdi.

ÇALIMLARA DEVAM
Galatasaray'da ayağında topla oynamayı seven ve şut çekmekten de çekinmeyen oyuncu olarak bilinen Yasin Öztekin, İsviçre kampında da bu huyunu sürdürdü.

SABRİ DİYET YAPTI
Fenerbahçe maçında oyuna girerken göbekli görüntüsü büyük tepki çeken Sabri, fazla kilolarını attı. Yeme ve içmesine dikkat eden tecrübeli futbolcu, idmanların dışında bol bol fitness çalışmaları yapıp formaya aday olduğunu gösterdi.

KAMPIN ÜZÜCÜ OLAYI
Koray'ın Thun maçında sakatlanarak çapraz bağlarının kopması ve ilk yarıyı kapatması kampta tüm futbolcuları derinden etkiledi. Oyuncular, bu nedenle idmanlar ve maçlarda kontrollü hareket ettiler.

SINIFTA KALDILAR
UMUT BULUT: Geçtiğimiz sezon en çok eleştirilen futbolcuların başında gelen oyuncu, İsviçre kampında bekleneni veremedi. Thun, Zürih ve Young Boys maçlarında girdiği gol pozisyonlarında son vuruşları yapamadı ve Florya'nın dış kapısına biraz daha yaklaştı.

RYAN DONK: Riekerink'in idmanlarda yakından ilgilendiği Hollandalı futbolcu, buna futboluyla karşılık veremedi. İdman ve maçlarda etkisiz kaldı. Kalması halinde taraftarın yine boy hedefi olacak gibi görünüyor.

TARIK ÇAMDAL: Kampın en etkisiz ismiydi. Danimarka kampına götürülmesi beklenmiyor. Tesislerde kalıp, kendisine takım bulunmasını bekleyecek.

SAVAŞ ÇORLU / İSVİÇRE KAMP RAPORU
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN