Leiva'yı istiyoruz

Leiva'yı istiyoruz
Cuma 22.07.2016

Hem orta saha hem de forvete takviye yapmak istediklerini belirten sarı-kırmızılı yönetici, “Liverpool’da oynayan Leiva’yla ilgileniyoruz” diyerek bir de isim verdi

Galatasaray'da futbolun yönetimini ele alan Levent Nazifoğlu, transferden, gidecek kalacak isimlere önemli açıklamalar yaptı. GS TV 'nin sorularını yanıtlayan Nazifoğlu, orta sahada oyuncu kaybettiklerini belirterek, yeni sezon öncesinde 3 transfer yapacaklarını bildirdi. Jan Olde Riekerink'in transfer konusunda pası yönetime attığını aktaran Nazifoğlu, "Hem orta saha hem forvete takviye yapacağız. Çok ihtimal var ama herhalde 3 oyuncu alacağız" ifadelerini kullandı. Levent Nazifoğlu, İngiltere'nin Liverpool takımında forma giyen Brezilyalı orta saha oyuncusu Lucas Leiva ile ilgilendiklerini söyledi. Orta alan için başka alternatiflerinin de olduğunu aktaran Nazifoğlu, "Leiva ilgilendiğimiz oyunculardan biri ama başka alternatifleri de var. Ön libero için onlardan biri alınacak" derken kulübüne dönen Jason Denayer ile ilgisi, "Transferi bizim elimizde değil. Kulübü Manchester City'nin kabul etmesi gerekir. Jason burada çok mutluydu. Kulübü izin verirse biz de hocamız Riekerink de buna 'hayır' demez" diye konuştu.

RİEKERİNK İŞİ BİLİYOR
Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi, takımın başına geçen Riekerink'e güvenin tam olduğunu dile getirdi. Nazifoğlu, Riekerink'in futbolu çok iyi bildiğini anlatarak, "Türk futbolu için en önemli eksiklerden biri taktik çalışmalar. Riekerink futbolu çok iyi biliyor. Hocamız, Galatasaray'daki değişimi taraftarlara yansıtacaktır. Taraftarlardan ricam Riekerink'ten şüpheleri olmasın. Ben ona inanıyorum ve kefilim" dedi.

LiVERPOOL iLE ANLAŞTI
Nazifoğlu'nun 'İlgileniyoruz' açıklamasını yaptığı Brezilyalı ön libero Lucas Leiva için kulübü Liverpool ile anlaşmaya varıldığı bildirildi. Sarı-kırmızılılar, Beşiktaş'ın da uzun süre ilgilendiği Leiva için, İngilizlerle 4.5 milyon euro'ya el sıkıştı. 29 yaşındaki oyuncuyla ise görüşmeler devam ediyor.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN