Sanki 40 yıldır bizimle

Sanki 40 yıldır bizimle
Cumartesi 23.07.2016

Riekerink, ‘sempatik’ tavırları ile oyuncuların gönüllerine girdi: Hiç yabancı bir hoca gibi değil. Bizim yediklerimizi yiyor, müziklerimizi dinliyor... Darbe gecesi sabaha kadar bizimle TV izledi

Galatasaray'a alt yapı için gelen ancak daha sonra geciçi olarak takımın başına geçip Türkiye Kupası'nı kazanarak kendisini kanıtlayan ve teknik direktörlük koltuğuna oturan Jan Olde Riekerink, sempatik kişiliği ile şimdiden oyuncuların gönlüne girmeyi başardı.

Sinan Gümüş, Hollandalı hoca için, "Alt yapıda bilmediğimiz, eksik kaldığımız her şeyi bıkmadan usanmadan bize gösteriyor" derken; Umut, Sabri ve kaleci Cenk, "Hiç yabancı bir teknik adam gibi değil. Bizim yediklerimizi yiyor. Bizi anlamaya çalışıyor. Bizim müziklerimizi dinliyor. Hatta darbe gecesi sabaha kadar bizimle oturup TV izledi" yorumunu yaptılar.

Carole ile Sneijder ise, " Türk futbolunun en büyük eksiği taktik. Mancini ve Prandelli gibi iki usta bile bunu başaramadı. Riekerink ise Türk oyunculara bile taktik çalışmayı keyifli hale getirmeye başladı" diyerek Riekerink'i övdü.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN