Umut Dzemaili

Umut Dzemaili
Pazartesi 25.07.2016

Danimarka kamp kadrosuna alınan Dzemaili ile görüşen teknik patron Riekerink, “Orta sahada seni oynatmak istiyorum” dedi. Şimdi ayrılık kararı alan oyuncunun cevabı bekleniyor

Galatasaray'da transfer çalışmaları son sürat devam ederken, EURO 2016'nın ardından çıktığı tatilini bitirip kampa katılan Blerim Dzemaili, orta sahaya taze kan olarak düşünülüyor. Teknik patron Jan Olde Riekerink, İsviçreli oyuncuyu gelecek sezon oynatabileceğini belirtirken, umutlu olduğunu da ifade etti. Geçtiğimiz sezonu Genoa'da kiralık olarak geçiren, Avrupa Şampiyonası'nda güzel bir performans sergileyerek kendini hatırlatan Dzemaili, gelmeden önce ise takımdan gitmek istediğini iletmişti.

Kararı bekleniyor
Teknik direktör Riekerink ise İsviçreli futbolcu ile olumlu bir konuşma yaptı. Taraftarların da sosyal medyadan Dzemaili'ye olan desteği takımda kalma şansını güçlendirdi. Dzemaili'nin kalmak istemesi halinde, orta sahaya transfer durdurulacak. Ancak gitme kararını yinelemesi halinde ise Stefan Johansen ya da Lucas Leiva transferlerinden birisi bitirilecek. İki oyuncu da imza aşamasına getirilirken, Dzemaili'nin tavrına göre transferler gerçekleşecek.

Savaş Çorlu
Etiketler Galatasaray, Genoa, Dzemaili
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN