Taraftarı aldatmayın

Taraftarı aldatmayın
Salı 26.07.2016

G.Saray’ın Serdar Aziz dışında Melo tipinde orta saha ve bir santrfora ihtiyacı var. Başkan Özbek ya bu konudaki sözünü tutmalı ya da ‘Transfer yapamıyoruz’ diyerek açık sözlü olmalı

Yılmaz Şenol sordu Levent Tüzemen cevapladı

Transfer gecikti mi? Kaç bölgeye transfer şarttı?
Sezon bittiğinde G.Saray'ın acilen üç bölgeye oyuncu transferi şarttı;
1- Savunmanın göbeği.
2- Selçuk İnan'ın yanına Melo tipi bir oyuncu. 3- Ceza alanı içinde gol vuruşu olan bir santrafor. G.Saray Başkanı Dursun Özbek haziran ayı başında,"Taraftarlarımızı mutlu edeceğiz ve yıldız oyuncu dışında ihtiyaç duyduğumuz bölgelere mutlaka transfer yapacağız" sözünü vermişti. Ben söylemlere değil eylemlere bakarım.
G.Saray 14 yabancının serbest olduğu ortamda 4.5 milyon euro bonservis ve 3 futbolcu vererek Bursa'dan Serdar Aziz'i aldı. Kağıt üzerinde çok pahalı bir transfer. Ancak Serdar hırslı, çabuk ve güçlü bir stoper.
G.Saray'a Serdar'ın katkı yapacağına inanıyorum. Ancak Danimarka kampına Melo tipi bir orta saha oyuncusu ile gölcü bir santraforun yetiştirilememesi transferi yönetenlerin ayıbıdır. Yönetim ya sözünde durup lig başlamadan bu transferleri yapmalı ya da açıkça "Transferi yapamıyoruz" açıklamasında bulunmalı. Çünkü taraftar kendini aldatılmış hissediyor. G.Saray eğer Rodallega tipinde bir golcüyü almazsa gol yollarında yine havanda su döver.
Geciken her transfer takıma uyum sağlama konusunda sıkıntı yaratır.

Umut, Olcan ve Tarık'ın kadro dışı kalması doğru karar mı?
Akıllı tüccar malını kötülemez.
Antrenmana dahi alınmayan bu oyuncuları hangi takım transfer eder? Sezon bittiğinde yönetim Umut, Tarık ve Olcan'a yeni sezon için, "Kendinize kulüp arayın" teklifini yapmalıydı.
Tarık,G.Saray'ın kamburu.
Umut da verimsizliği nedeniyle artık yedek bile olamaz.
Ancak Olcan transferler gerçekleşmezse takımda kalabilir.
Ben iyice ağırlaşan, kaptırdığı toptan sonra bile rakibine yetişemeyen Hamit'in tutulmasına çok şaşırdım. Bence Hamit de kendine kulüp bulmalı!
Ayrıca Chedjou'yu da isteyen varsa hemen satılmalı.

Bruma konusundaki düşünceniz nedir?
Kampın yıldızı olan Bruma'nın Galatasaray'da kalması gerekiyordu.
Neden? Bruma, İspanya'da sadece futbolunu geliştirmemiş. Fizik olarak da çok güçlenmiş. İkili mücadelelerde yıkılmıyor, gereksiz çalım atmıyor. Topu kime ve nasıl vereceğini biliyor ve görerek pas atıyor. Hazırlık maçlarında Sneijder ile yakaladığı uyumun G.Saray'a ciddi katkı yapacağını düşünüyorum.
Geçen sezon temel sorun kanatlardan rakip alana hızlı hücum edememekti. Bruma bu sorunu rahatlıkla çözecek. G.Saray yönetimi 20 milyon euro'luk teklif gelmediği sürece Bruma'yı transfer etmek isteyen kulüplerle görüşmemeli. İzlediğim Bruma, G.Saray taraftarını mutlaka tribünlere ekecektir. Bir kanatta Sinan'ın diğer kanatta Bruma'nın oynayacağı Galatasaray gol pozisyonu üretme konusunda hem keyif verir hem de verimlilik yaşar.
Bruma mevcut yönetimin elindeki en genç ve en yetenekli yıldız.

Riekerink bu Galatasaray'ı şampiyon yapabilir mi?
Galatasaray bu sezon sadece ligde ve kupada mücadele edecek. Bunun gençlerden ve tecrübeli oyunculardan oluşan G.Saray için bir şans olduğuna inanıyorum. Eğer yönetim iyi bir golcü alırsa, Selçuk'un yanına da Celtic'te oynayan Johansen ya da benzeri bir oyuncu alınabilirse G.Saray şampiyonluk yarışının en büyük adayı olur. Ayrıca Riekerink'i futbolcular çok seviyor ve saygı duyuyor. Bir takımda başarının anahtarı futbolcular ile teknik adam arasındaki uyumdur.
Riekerink ve futbolcular birbirlerinin ne istediğini biliyorlar.

Riva ve Florya projeleri için destek bulabilecekler mi?
Bu projeler, G.Saray'ın kurtuluşudur.
Ancak G.Saray, devlet ile ortak hareket etmeden bu projeleri hayata geçiremez. Zaten G.Saray camiası da başkandan projenin gerçekleşmesi için bir konsorsiyum oluşturulmasını istedi.
Genel kurula yeterli bilgi vermeden ve genel kurulun onayını almadan Dursun Özbek ve yönetimi tek başına hareket edemez. Projenin büyüklüğü ve önemi G.Saray Yönetimi'nin boyunu aşar.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Riva ve Florya projeleri konusunda G.Saray'a ciddi bir yardımda bulunacağını düşünüyorum.
Etiketler Galatasaray
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN