Türkiye hak etmedi

Türkiye hak etmedi
Salı 26.07.2016

Darbe girişimine en iyi cevabı Türk halkının verdiğini belirten Muslera, “Türkiye bu olayları kesinlikle hak etmiyor” dedi

Galatasaray'ın başarılı file bekçisi Fernando Muslera, 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimine Türk halkının en iyi cevabı verdiğini söyledi. Danimarka'daki kampta düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda konuşan ve darbe gecesi yaşadıklarını da anlatan başarılı eldiven, "Olay olmadan 15-20 dakika önce havaalanındaydım. Yanımda Türk bir arkadaşım olduğu için onun sayesinde olanları anlamaya çalışıyordum. Türkiye'nin ne kadar güzel bir ülke, İstanbul'un ne kadar güzel bir şehir olduğunu söylemeliyim. Türk halkının en iyi şekilde darbe girişimine tepki verdiği kanaatindeyim. Senelerdir buradayım. Ailem de ben de Türkiye'yi yakından tanıyoruz. Ailem için de benim için de bir sıkıntı yok. Her şeyin yoluna gireceğinden ve her şeyin daha iyi olacağından kuşkum yok. Türkiye kesinlikle bu olayları hak etmiyor. Beni rahatsız eden bir durum yok ama umarım bir daha tekrarlanmaz" dedi.

Cezayı sormayın
Yönetimin kestiği kart cezalarıyla ilgili bir soru üzerine Muslera, "Cevaplamak istemiyorum, sportif olarak buradayız. Hep 'gidecek misin, kalacak mısın' diyorlar. Burada çok mutlu olduğumu bir kez daha yinelemek istiyorum. 2 sene daha kontratım var" diye konuştu.
Etiketler Türkiye, Galatasaray
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN