Web Sürümüne Geç

  "Önümüzdeki hafta..."

  "Önümüzdeki hafta..."
  29 Temmuz 2016, Cuma

  Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink ve takım kaptanı Selçuk İnan, Manchester United ile oynayacakları hazırlık maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında konuştular.

  Riekerink'in açıklamaları şöyle:

  "TAKIMI YENİ BAŞTAN KURDUK"
  "Önemli bir dönemdeyiz. Benim avantajım; oyuncularımın çoğu ile 3 ay çalışmış olmam. Bazı oyuncularımızı Euro 2016'ya göndermiştik. Çünkü iyi bir izin dönemi geçirirseniz sezon içinde iyi bir performans sergilersiniz. Lukas tatilde ama ilerleyen günlerde aramıza katılacak. Hazırlık kampında önemli maçlar yaptık. Takımı yeni baştan kurmaya çalıştık. Yarın da önemli adımlardan birini atacağız. İki büyük camianın güzel maçı olacak. Beşiktaş ile oynayacağımız ilk resmi maça kadar en iyi şekilde hazırlanmaya çalışıyoruz. Atletico Madrid maçı da bizim sezona iyi hazırlanmamızı sağlayacak."

  "HAFTAYA..."
  "Kesinlikle önümüzdeki hafta arkadaşlarımız aramıza katılacak... Ön libero için transfer yapmak istiyoruz. Opsiyonlar içinde Leiva da var. İyi bir oyuncu ama başka isimler de var."

  "YANLIŞ KARAR TÜM SEZONU ETKİLER"
  Yeni transferleri bir an önce görmek istersiniz ama bunlar önemli kararlar. Tüm sezonu etkiler. Şu anda başkan yönetim ve teknik heyet uyumlu bir süreç geçiriyor. Doğru adımlar atarak ilerliyoruz. Bir an önce gerçekleşmesini isterim ama transferler çok da çabuk olmuyor. Mesela Manchester'da Zlatan geç katıldı, Pogba ilerleyen günlerde katılacak. Yanlış bir hareket tüm seneyi etkiler. Transfer konusunda iyi gittiğimizi düşünüyorum."

  "İBRAHİMOVİÇ, MANCHESTER İÇİN ARTI"
  "Zlatan İbrahimoviç'i ilk yıllarından tanıyorum. Şimdi kariyerinin en üst noktasında. Zlatan'ın Manchester'a gelişi kulüp açısından artıdır. Şimdilerde Manchester şehrinde çocuklar İbrahimoviç forması giyecek,"

  "DENAYER ADAPTE OLMUŞTU AMA..."
  "Jason Denayer kaliteli ve iyi bir oyuncu. Takımımıza adapte olmuştu. Duyuyorum ki City'de hocası ondan memnun. Bize yeniden kiralanması için öncelikle Manchester City'nin onu göndermesi gerekiyor."

  "ONLARIN TERCİHİ"
  "Çin'de 4.5 sene kaldım. İklimden dolayı Manchester United'ın son maçı iptal oldu. Yarın gelecek olması onların seçimi. Biz de dün yapmamamız gereken fiziksel bir antrenman yaptık. Bu normal bir Avrupa maçı olsaydı hazırlığı farklı olurdu."

  SELÇUK İNAN: "ÜLKE OLARAK BU DURUMDAN GÜÇLENEREK ÇIKACAĞIZ"
  Galatasaray'ın kaptanı Selçuk İnan ise, 15 Temmuz'daki darbe girişimiyle ilgili duygularını ve düşüncelerini aktararak başladığı konuşmasında 2016-17 sezonunda Galatasaray taraftarını mutlu edeceklerini söyledi. Selçuk, yeni sezon formaları arasında favorisinin 'Parçalı' olduğunu söyledi.

  Selçuk'un açıklamaları şöyle;

  "GÜZEL BİR DURUŞ SERGİLEDİK"
  "Zor bir dönemden geçtik; ülke olarak, halk olarak güzel bir duruş sergileyerek darbe girişimini püskürttük. Birlik ve beraberlikle her şeyin üstesinden geldik. Emeği geçenlere teşekkür ederim. Ülke olarak bu durumdan güçlenerek çıkacağız. Çünkü biz güzel insanlardan kurulu bir ülkeyiz."

  "TARAFTARIMIZI MUTLU EDECEĞİZ"
  "Manchester United'a karşı önemli bir maça çıkacağız. İlk Şampiyonlar Ligi maçım da Manchester United'a karşıydı. Bu hazırlık maçı ama ama böylesine büyük takımlarla özel maç yapmak biz oyuncular için çok önemli. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için sahaya çıkıyoruz. Fiziksel olarak ve kendimizi görme açısından önemli bir maç. Böylesine bir takımı yenersek taraftarımızı mutlu edeceğimizi düşünüyorum."

  "GEÇEN SENENİN ÇOK ÇOK ÜSTÜNDEYİZ"
  "Kampa biraz geç katıldım, sağ olsun hocamız bize izin verdi. İzin sürecinde verdiği programı uygulamaya çalıştık. Geldiğimde bu kadar iyi bir takım bulacağımı düşünmemiştim. Geçen senenin çok çok üstündeyiz. Çok güzel bir havamız var. Herkes çok iyi çalışıyor, herkes söylenenleri elinden geldiğince yapmaya çalışıyor."

  "FAVORİM PARÇALI FORMA"
  "Benim her zamanki gibi favorim parçalı forma. Bu sezonki formalarla yeni başarılar yakalayacağız."

  "HAFTADA BİR MAÇ AVANTAJLI"
  "Haftada bir maç oynamak avantaj, zira fiziksel olarak bir sonraki maça hazır çıkıyorsunuz. Ama bunun şampiyonluğa etkisi olmayacaktır"

  "BİZİMLE GURUR DUYMAK İSTİYORLARSA..."
  "Taraftarlarımızın desteği olmasa geçmişteki başarıları yakalamayabilirdik. Bu formayı kim giyerse giysin, bizim her zaman onlara ihtiyacımız var. Taraftarımız bunu unutmamalı, arkamızda onları hissettikçe bu başarıları yakalamaya devam edeceğiz. Biz onlarla güçlüyüz. Maçlara gelip bizi desteklesinler; sonra istesinler; biz buradayız. Takımlarıyla gurur duymak istiyorlarsa onların bizi desteklemesi lazım."

  "KÖTÜ NİYET HİSSETMİYORUM"
  "Ceza konusunu konuşmak istemezdim ama soru geldiği için yanıtlayacağım. Hep doğrulukla ve dürüstlükle cevap verdim. Bunun ucunda kötü bir şeyler yoktur umarım. Olacağına da inanmıyorum. Hep olaylara iyiniyetli yaklaşmışımdır. Bunun altında kötü bir niyet hissetmiyorum."
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN