Web Sürümüne Geç

  Şükür disipline gönderildi

  Şükür disipline gönderildi
  29 Temmuz 2016, Cuma

  “Yönetim, Sıtkı Korkmaz’ın ihraç talebini olumlu görüp; disipline sevk etmiş. Hakan Şükür’ün durumu görüşülecek. Şartlar oluşmuşsa üyeliğini bitirirler.”

  Galatasaray Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, FETÖ'ye destek veren Hakan Şükür'ün kulüpten ihracının istenilmesinin ardından disiplin kuruluna sevk edildiğini söyledi. Kongre Üyesi ve aynı zamanda Konya Galatasaraylılar Derneği Başkanı Sıtkı Korkmaz'ın, Şükür'ün FETÖ/PDY destekçisi olduğunu kamuoyunun bildiğini, kendisinin de bunu açıkça ifade ettiğini belirterek, kulüpten ihraç edilmesi talebini değerlendiren Aktar "Galatasaray'ın tüzüğünde bir üye başka bir üye hakkında disiplin ve ihraç talebinde bulunabilir. Yönetim de bu talebi olumlu görüp, Hakan Şükür'ü disipline sevk etmiş" ifadesini kullandı. İrfan Aktar sözlerine şöyle devam etti: "Kimsenin siyasi ve dini düşüncesini Galatasaray'a taşımasına sıcak bakmaz ve müsaade etmeyiz. Geçmişte de Hakan Şükür'ün tavrına yönelik söylemlerim ve çıkışlarım oldu. Hakan Şükür'ün durumunu disiplin kurulumuz, görüşecek. Şartlar oluşmuşsa, müraacatı haklı görüyorlarsa üyeliğini bitirirler."

  ZEKERİYA ÖZ İHRAÇ EDİLDİ
  Galatasaray Kulübü, Hakan Şükür'ü, ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk ederken, Disiplin Kurulu'nun kısa bir süre içinde konuyu karara bağlaması bekleniyor. Eski savcı Zekeriya Öz de Galatasaray eski İkinci Başkanı Adnan Öztürk'ün başvurusu üzerine FETÖ Üyeliği ve destekçiliğinden ötürü kulüp üyeliğinden ihraç edilmişti
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN