Web Sürümüne Geç

    Kredisini sıfırladı

    Kredisini sıfırladı
    23 Ocak 2017, Pazartesi Güncelleme: 00:47

    G.Saray’ın hedefini küçültmekle suçlanan Hollandalı çalıştırıcının, kadro tercihi ve değişiklikleri yerden yere vuruldu. Yönetim de eleştirilerden payını aldı.

    Galatasaraylı taraftarlar, Kardemir Karabükspor mağlubiyetinin ardından kazan kaldırdı. Hakem Cüneyt Çakır'ın skandal penaltı kararına karşılık Çakır'ı bir kenara bırakan sarı-kırmızılılar, eleştiri oklarını kötü futbol nedeniyle teknik direktör Jan Olde Riekerink'e yöneltti. Atiker Konyaspor maçında galibiyeti getiren Garry Rodrigues'i bir kez daha yedek bırakması tepki çeken Hollandalı çalıştırıcı, oynadığı hiçbir maçta varlık gösteremeyen Josue'yi sahaya sürerek yenilgiye zemin hazırladı. Eren-Podolski tercihi de beğenilmeyen Riekerink, oyuncu değişikliklerinde de yine sınıfta kaldı.

    FUTBOLDAN MEMNUN KALDI
    Galatasaray'ın iyileri arasında yer alan Yasin'i 65'te alırken hiçbir artısı olmayan Josue'yi 84, Bruma'yı 90 dakika sahada tuttu. Bir oyuncu değişikliğini kullanmaya bile gerek duymadı! Kısıtlı ve eksik kadrosuna rağmen Karabük'ün hocası Tudor, maç sonunda "En iyi futbolumuzu oynamadık" derken Riekerink'in, "Kötü oynamadık, planladıklarımızı sahada uyguladık" diyerek uyutma taktiği izlemesi taraftarları iyice çileden çıkardı. Sarı- kırmızılı çalıştırıcı istifaya davet edilirken halen Riekerink'i göndermeyen yönetim de tepkilerden nasibini aldı.

    BELKİ DE İSTİFA ETMEYİ BİLMİYOR!

    Galatasaray, kendisinden çok daha düşük bir maliyeti bulunan Karabük'e 2-1 yenilmekten kurtulamazken maç sonrası Twitter'da "#Riekerinkistifa" hashtag'ı açıldı.

    İşte Hollandalı hocadan artık iyice umudu kesen sarı-kırmızılı taraftarların bu başlık altında yazdı mesajlardan bazıları:

    -Aysal-Terim- Dürüst 3'lüsünden; Özbek-Riekerink-Nazifoğlu 3'lüsüne!
    -Mancini, Prandell, Hamzaoğlu, Denizli, Riekerink; biz ne günah işledik de bunlar başımıza geldi?
    -Biz değişiklik beklerken sahadaki en iyi oyuncumuz olan Yasin'i çıkaran Riekerink sen gerçekten de futboldan anlamıyorsun! #Riekerinkİstifa
    -Galatasaray, Riekerink ile şampiyon falan olamaz.
    -Cüneyt Çakır kötüydü, penaltı hatalıydı ama maçı Riekerink kaybettirdi. Kibar adam ama o kadar.
    -Riekerink daha önce kulüp falan çalıştırmadı, adam belki de istifa etmeyi bilmiyor.
    -Riekerink hala kovulmadı mı?
    -SUÇ YÖNETİMDE! İSTİFA ETSE TAKIM BU BAŞKANLA ŞAMPİYON MU OLACAK!!    Savaş ÇORLU
    Yükleniyor