Web Sürümüne Geç

''Kimsenin yeri garanti değil!''

''Kimsenin yeri garanti değil!''
Çarşamba 05.04.2017

3’lü defans inadından vazgeçen genç hoca, kendisine ayak direyen Wesley Sneijder ve De Jong’u kulübeye çekti. Adana karşısında, mücadele gücü yüksek, çok koşan bir takım sahaya sürdü; 4-0'lık galibiyet ve umut vaat eden oyun çıktı ortaya.

Olaylı bir şekilde Riekerink'in yerine getirilen ancak takımı harekete geçirmeyi başaramayan Igor Tudor, milli arada Galatasaray'da köklü değişikliklere imza attı ve Adanaspor maçında da bunun karşılığını fazlasıyla aldı. Bir hafta boyunca yardımcılarıyla birlikte Florya'da tam gün mesai yapan Hırvat hoca, öncelikle, Trabzon maçındaki kötü futbolun ardından 3'lü savunmadan vazgeçme kararı aldı. "Doğru oyuncular olmadan 3'lü defans oynamamamız gerektiğini, Trabzon maçında acı bir deneyimle anladım" diyen başarılı çalıştırıcı, ikinci operasyonu, geldiği günden bu yana kendisine karşı tavırlı olduğunu düşündüğü ve antrenmanlarda istenileni veremeyen Wesley Sneijder ve Nigel de Jong'u kenara çekti.

ŞAMPİYONLAR LİGİ IŞIĞI YANDI
Maç yapmadan geçilen haftada takıma kondisyon ve güç depolayan Tudor, Adana karşısında yaptığı değişikliklerin ve çalışmaların karşılığını aldı. Büyük bir dönüşüm geçiren, Podolski, Rodrigues ve Selçuk'un (2) golleriyle farka koşan Galatasaray, 5 maç sonra en iyi futbolunu ortaya koydu. Taraftarlar uzun bir aradan sonra sarı-kırmızılı takımı büyük bir keyifle seyrederken Başakşehir maçı öncesi ikincilik için umutlar da tazelenmiş oldu.

MESAJINI VERDİ: KİMSENİN YERİ GARANTİ DEĞİL
Adana maçında istediğini alan Igor Tudor, takım tercihinin sorulması üzerine, "Kimsenin yeri garanti değil. Antrenman performansı benim birinci önceliğimdir. İdmanlarda kim iyi oynar, en iyi mücadeleyi gösterirse o sahada olur" diyerek kimsenin gözünün yaşına bakmayacağını ifade etti.

FORVETTE YENİ İKİLİ
Tudor'un Adanaspor maçındaki en büyük değişikliklerinden birisi de çift forvete dönüp Eren Derdiyok ve Lukas Podolski'yi birlikte oynatmasıydı. Eren gol pozisyonlarında şanssızdı ama Podolski, onun yarattığı boşlukları iyi değerlendirdi. İki oyuncu da bol miktarda pozisyona girdi. Uzaktan şutlarıyla nam salan Alman oyuncu, Adana karşısında kafasını çalıştırdı ve golünü atmayı ihmal etmedi.NÖBET DEĞİŞİMİ
Tudor ile bazı oyuncular çıkışa geçerken Riekerink döneminde parlayan bazı isimlerse gözden düştü. Özellikle 'Niye alındı' denilen Josue ve Cavanda patlama yaparken Linnes, Rodrigues ile birlikte bu sezon takımın en iyilerinden Yasin de onlara eşlik etti. Sneijder ve De Jong ile birlikte Hakan Balta, Sabri, Sinan ve Tolga ise şimdilik Tudor'un gözüne giremedi, kulübeye hapsoldu.


Bülent CAN
Etiketler Igor Tudor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN