Web Sürümüne Geç

  Dursun Özbek: Zamanlaması yanlış oldu

  Dursun Özbek: Zamanlaması yanlış oldu
  22 Nisan 2017, Cumartesi

  Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, A Spor'da Gündem Özel Programında önemli açıklamalarda bulundu.

  A Spor'da Serkan Korkmaz'ın sunduğu Gündem Özel programına katılan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi'ne veda etmesine üzüldüğünü söyledi. G.Saray resmi hesabından konuyla ilgili yapılan paylaşımın yanlış olduğunu söyleyen Özbek, "Bunu koyan arkadaşla görüştüm, görüşeceğim. Bugün olmaması gereken bir şeydi. Zamanlaması bence yanlış oldu. Gerekeni yapacağız mutlaka. Galatasaray'dan böyle bir duruş olmaz" dedi.

  "BÜTÜN BEŞİKTAŞ CAMİASINA GEÇMİŞ OLSUN"
  "Beşiktaş maçını baştan sona izledim. En az onlar kadar üzüldüm. Çok iyi mücadele ettiler. 2-1'den sonra 4-1, 5-1 alacağı yönünde düşünüyordum. Eşim de Beşiktaşlı, beraber seyrettik maçı. Bütün futbolseverler için üzücü oldu. Beşiktaş'ın mücadelesi çok iyiydi. Bence bu sonucu hak etmediler. Bütün Beşiktaş camiasına geçmiş olsun diyorum. Yaptıklarını takdir ediyorum. Direkten dönen top Quaresma'nın bambaşka bir senaryo olabilirdi. Sporun içinde bunlar var."

  UEFA KUPASI PAYLAŞIMI İÇİN: "ZAMANLAMASI YANLIŞ OLDU"
  Başkan Özbek, bugün Galatasaray sosyal medya hesabından yapılan ve Beşiktaşlıların tepkisini çeken, UEFA Kupası fotoğrafıyla birlikte "Tarih 1 kere yazıldı" paylaşımı hakkında önemli açıklamalar yaptı. Özbek bu konuyla ilgili, "Sosyal medyada paylaşılan UEFA Kupası fotoğrafıyla ilgili: "Sosyal medya bambaşka bir dünya. Bunu koyan arkadaşla görüştüm, görüşeceğim. Bugün olmaması gereken bir şeydi. Aslında 17 Mayıs'a hazırlanıyoruz biz. 17 Mayıs'ta UEFA Kupası zaferinin 17. yıl dönümü. O gün şöhretlerin katılacağı sosyal bir etkinlik yapacağız. Onun hazırlığını yapıyoruz. Zamanlaması bence yanlış oldu. Gerekeni yapacağız mutlaka. Galatasaray'dan böyle bir duruş olmaz. Beşiktaşlı yöneticilerle de çok yakın dostuz. Bütün kalbimiz onların yanında olmalı böyle maçlarda." dedi.

  UEFA'YI ETKİLEDİM
  Dursun Özbek, UEFA ile yapılan Finansal Fair-Play görüşmelerini de açıkladı. Özbek "Futbolun ekomonisi büyüdükçe finansal bozulmalar ortaya çıktı. UEFA da Finansal Fair-Play kurallarını çıkardı. 2014'te UEFA ile protokol yapıldı ancak bizim kulüp buna uyamadı. Sonra ben Cenevre'de en iyi şekilde Galatasaray'ı savundum. Başkan düzeyinde orada olmam UEFA'yı da etkiledi" dedi. Özbek, şeffaf şekilde Galatasaray'ın mali durumunu UEFA ile paylaştıklarını belirtti "Seneye 61 milyon euro'nun da altında ama daha güçlü bir takım kuracağız" sözünü verdi.

  Etiketler Dursun Özbek
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN