Web Sürümüne Geç

  Lucescu dönüyor

  Lucescu dönüyor
  26 Temmuz 2017, Çarşamba Güncelleme: 09:22

  Östersunds faciasının ardından Tudor’a sahip çıkan Başkan Özbek, yöneticilerin Hırvat hocanın Lucescu’nun altında çalışması isteğini kabul etti.

  Galatasaray yönetimi dünkü toplantısında Lucescu'nun sportif direktör olarak takımın başına getirilmesini kararlaştırdı. Türk Telekom Stadyumu'ndaki toplantıya Başkan Dursun Özbek ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Yönetim kurulu üyeleri, Tudor'un görevde kalmasının gelecek adına sıkıntılı sonuçlar doğurabileceğini belirterek Hırvat hocanın gönderilmesini istedi. Ancak Başkan Dursun Özbek, Tudor'un yeni bir takım kurmaya başladığını ve kendisine şans tanınması gerektiğini belirterek bunu veto etti. Bunun üzerine bazı yönetim kurulu üyeleri, farklı bir formül önerdi. Deneyimli teknik direktör Mircea Lucescu'nun, Tudor'un üstünde bir pozisyonda göreve getirilmesini istedi. Başkan Özbek ise bu öneriye sıcak bakabileceğini, gerekli şartlar oluşursa bu formülün değerlendirilebileceğini belirtti. "Galatasaray'a seve seve gelirim" diyen Lucescu'nun önümüzdeki günlerde kendisine yapılacak teklife evet demesi ve Aslan'da sportif direktör olarak göreve gelmesi bekleniyor.

  SÜPER KUPA'SI VAR
  Galatasaray'a Süper Kupa'yı kazandırdıktan sonra şampiyon yapan Lucescu'nun sarı-kırmızılı ekibin kurduğu kadroyu beğendiği biliniyor. Zenit'ten ayrıldıktan sonra herhangi bir takımı çalıştırmayan Rumen hoca, "Gomis, Macon ve Belhanda önemli transferler. Belhanda'yı Dinamo Kiev'deyken tanırım. Ayaklarını raket gibi kullanır. Topla birlikteyken çok çabuk dripling yapar. Ama Belhanda bir Wesley Sneijder değil" açıklamasını yapmıştı.  FOTOMAÇ FARKI
  Galatasaray'ın Tudor'un üstüne getirmeyi düşündüğü Lucescu ile ilgili gelişmeleri gazeteniz Fotomaç günler öncesinden duyurmuştu. Pazartesi günkü sayımızda Tudor'un "Luce ile seve seve çalışırım" haberi yer aldı. Sarı-kırmızılı yönetim Luce ile görüşecek.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN