Web Sürümüne Geç

Galatasaraylı yöneticiler gelecek yanıtı bekliyor

Galatasaraylı yöneticiler gelecek yanıtı bekliyor
Çarşamba 16.08.2017 12:10

Galatasaray'a transferi yılan hikayesine dönen Arda Turan'ın sarı-kırmızılı takıma dönmesinin önündeki tek engelin yeterli maddi kaynağın olmaması olduğu ortaya çıktı.

Dün gündeme bomba gibi düşen 'Arda Galatasaray'a 1 yıllığına kiralandı' haberlerinin ardından oyuncunun menajerinden kafaları karıştıran bir açıklama geldi. Ahmet Bulut yaptığı açıklamada "Arda Turan için Galatasaray'la anlaşmadık" ifadelerini kullanırken, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, katıldığı bir canlı yayında transferin gerçekleşmesi için gerekli şartların oluşmadığını belirtti.

SORUN YETERLİ KAYNAK OLMAMASI
Özbek yaptığı açıklamada "Arda gibi bir futbolcuyu hangi başkan istemez ki? Arda bir dünya yıldızı. Barcelona, Arda için 20 milyon euro, Arda 10 milyon euro isterse de buna tabii hazırlıklı değiliz." derken aslında transferin nerede düğümlendiğini de açıklamış oldu.

BARCELONA 30 MİLYON EURO İSTİYOR
Galatasaray Arda'yı kiralama yöntemiyle takıma dahil etmek isterken Barcelona ise futbolcunun tüm haklarıyla satışından yana tavır sergiliyor. Katalan ekibinin istediği rakam ise yaklaşık 30 milyon Euro.

SORUNU SPONSOR ÇÖZECEK
Arda transferinin önündeki düğümü çözmek isteyen sarı-kırmızılı yöneticiler ise sponsorlardan gelecek yanıtı bekliyor. Barcelona Arda'yı kiralama yöntemine olumlu yaklaşırsa Galatasaray, Arda'ya ödenecek yıllık ücretin bir kısmını sponsorlardan karşılayacak. Katalan ekibi oyuncuyu bonservisiyle birlikte satmakta ısrar ederse bu kez fiyatı düşürülmesi için iknâ süreci başlayacak.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN