Web Sürümüne Geç

  IGOR TUDOR'A CEZA!

  IGOR TUDOR'A CEZA!
  05 Ekim 2017, Perşembe Güncelleme: 15:01

  TFF resmi web sitesinden Igor Tudor'la ilgili 'Etik Kurulu Kararı'nı açıkladı. Hırvat teknik adama 'bağlılık' ve 'dürüstlük' prensiplerini ihlal ettiği gerekçesiyle 'uyarma' cezası verildi.

  İşte yapılan açıklama:

  "Etik Kurulu'nun, 2017 / 1 E., 2017 / 5 K. ve 21.08.2017 tarih sayılı kararı yayınlandı. Teknik adam Igor Tudor ile Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş. hakkında yapılan yargılama sonucunda Etik Kurulu'nca verilen kararın hüküm fıkrası şöyle:

  (1)Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş.'nin Etik Kurulu Talimatı md. 10'da dile getirilen "bağlılık" ve "dürüstlük" prensiplerini ihlal ettiğine ve hakkında md. 22/1 uyarınca somut ihlalin koşulları dikkate alınarak ihlalin ağırlığıyla orantılı ve ölçülü olduğu takdir edilen ''uyarma" yaptırımının uygulanmasına; (2) lgor Tudor'un Etik Kurulu Talimatı md. 10'da dile getirilen "bağlılık" ve "dürüstlük" prensiplerini ihlal ettiğine ve hakkında md. 22/1 uyarınca somut ihlalin koşulları dikkate alınarak ihlalin ağırlığıyla orantılı ve ölçülü olduğu takdir edilen "uyarma" yaptırımının uygulanmasına oybirliğiyle karar verilmiştir."

  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN