Web Sürümüne Geç

  Aslan gündemden düşmüyor

  Aslan gündemden düşmüyor
  08 Ekim 2017, Pazar Güncelleme: 10:22

  L’Equipe dergisi, G.Saray ve Türk futboluna 15 sayfa ayırdı.

  Dünyaca ünlü futbol dergisi bu ayki sayısında Galatasaraylı futbolcular Bafetimbi Gomis ve Belhanda'yı ön plana çıkarırken Türkiye Ligi'ndeki Fransız futbolcuları da haber yaptı. De rgi, Fransa ve tüm dünyada bayilerdeki yerini dün aldı. Kapakta Belhanda, Gomis ve Feghouli'nin bulunduğu bir fotoğrafa yer veren dergi, Türkiye'ye tam 15 sayfa ayırdı. Fransız futbolcuların Süper Lig'de bugüne kadar hiç görülmediği şekilde kalabalık olduklarını yazan dergi "Türk gibi güçlü" sözünü "Türk futbolu gibi güçlü" cümlesi ile sayfalarına taşıdı.

  EN ÇOK NOUMA SEVİLİYOR
  Bu sezon 15 Fransız futbolcunun Türk takımları firmasını giydiğini, geçen sezon sadece iki Fransız'ın Türkiye'de futbol oynadığını yazan dergi Türkiye'de en sevilen Fransız futbolcusunun Pascal Nouma olduğuna işaret etti.

  MAAŞ VE VERGİLER ÇOK CAZİP
  Türkiye'deki Fransız futbolcularına olan ilginin 'Fransız futbol okullarının' kalitesinden geldiğini açıklayan dergi, Fransa 2. Liginin bile Türkiye için çekici geldiğini, bu teknik çekiciliğe futbolcuların Türkiye'de aldıkları maaşlar ve düşük vergi sistemi de eklenince Fransız futbolcuların 'hayır' diyemediklerini yazdı.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN