Web Sürümüne Geç

  150. yıl onuruna şampiyonluk

  150. yıl onuruna şampiyonluk
  11 Ekim 2017, Çarşamba Güncelleme: 09:04

  Törende bir konuşma yapan Başkan Özbek, Galatasaray’ın enlerin ve ilklerin takımı olduğunu ifade ederek, “Bu yıl şampiyon olmak için önemli yatırımlar yaptık” dedi.

  Galatasaray Camiası için çok anlamlı ve değerli olan Galatasaray Lisesi'nin 150. Yılı kutlamaları Galatasaray Lisesi'nde düzenlenen basın toplantısı ile başlatıldı. 1 Eylül 1868 günü eğitim ve öğretim hayatına 'Mekteb-i Sultani' adı ile başlayan ve Cumhuriyet ile birlikte bugünkü ismini alan Galatasaray Lisesi, geride bıraktığı bir buçuk asır boyunca içinden çıkardığı köklü kurumlarla 150. yılına 2018'de erişmiş olacak.

  MALİ SORUN KALMADI
  Büyük bir katılım olan törende açıklamalarda bulunan Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, "Her spor kulübü gibi Galatasaray da belli zorluklardan geçerek bir dünya markası haline gelmiştir. Bugün itibarıyla kulüp olarak mali sorunlarımızın üstesinden büyük bir ölçüde geldik. Mayıs sonuna kadar bunu tamamen halletmiş olacağız" diye konuştu.

  EN ÇOK KUPA BİZ KAZANDIK
  150. yılda şampiyonluğa ulaşmak istediklerini kaydeden Özbek, "Zaten sportif başarı anlamında Türkiye'nin en çok kupa kazanan takımıyız. En çok iftihar ettiğimiz konulardan biri de olimpik sporların bu yuvadan çıkmış olması. Galatasaray enlerin ilklerin takımıdır. Şampiyon olmak için önemli

  HAYALLERİM GERÇEK OLDU
  Galatasaray Lisesi'nde 8 sene okuduğunu belirten Özbek, "Her şeyimi bu okula borçluyum. Bunun da her zaman karşılığını vermek istedim. Hiç ikmale kalmadan bitirdim ve bugün bunun pişmanlığını yaşıyorum. Doya doya burayı yaşamak lazımdı. İki sene daha okusaymışım. Bu okulun ortaya çıkardığı en önemli değerlerden biri olan spor kulübünün başkanıyım. Hayalim gerçek oldu" dedi.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN