Web Sürümüne Geç

Dursun Özbek müjdeyi verdi

Dursun Özbek müjdeyi verdi
Çarşamba 13.12.2017 13:56

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Florya arazisinin yerine taşınacakları Kemerburgaz Tesisleri için çalışmalarının tamamlandığını ve gerekli izinlerin alındığını açıkladı.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu Özhan Canaydın Toplantı Salonu'nda yapılan Galatasaray'ın Aralık Ayı Olağan Divan Toplantısı'nda Başkan Dursun Özbek, açıklamalarda bulundu. Sözlerine yeni yapılan ve merhum eski başkan Özhan Canaydın'ın adının verildiği konferans salonu hakkında konuşarak başlayan Özbek, "Özhan ağabeyi yaklaşık 15 sene kadar tanıdım. Başkanlığı döneminde kendisine hizmet edebileceğim konularda bilgi verdim. Elinden geleni verdi. Çok değerli bir ağabeyimdi. Galatasaray'a yaptıklarıyla bugün kendisini anmak istedim. Galatasaray yaşadıkça Özhan ağabey anılacak" diye konuştu. Ardından Özhan Canyadın için hazırlanan özel bir klip barko vizyona verildi.

"KEMERBURGAZ TESİSLERİ HAYIRLI OLSUN"
Gündemlerinde olan projeler hakkında bilgi veren Özbek, "En önemlilerinden birisi Florya'nın taşınması. Birçok sebebi vardı. Ekonomik olarak değeri çok önemliydi. Kulübe katkı vermek için proje başlatmıştık. Florya Galatasaray'a dar geliyordu. İki tane nizami sahası vardı. Gelişen futbol ekonomisi çerçevesinde daha uygun bir yere taşınmak zorunluydu. Kemerburgaz'da 140 dönüm arsa için çalışma içindeydik. Orman içinde altı tane sahası, kapalı salonları, altyapıya hizmet edecek bir kompleks olacak. Bununla ilgili çalışma içindeydik. Arazi Savunma Bakanlığı'na ait. Hasdal Kışlası'nda bulunuyor. Dün itibariyle neticelendi. Savunma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı'ndan izinleri alarak, bunun nihai kararı için Başbakanlığa gittik. Dün Başbakanla görüştüm. Onun da olurunu aldım. Kemerburgaz Tesisleri hayırlısı olsun. Desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanı, Başbakan, Savunma ve Maliye Bakanlığı'na teşekkür ederim. Kemerburgaz yerleşkesinin projesi yapıldı, hazır. Çalışma gerekiyordu. Arazinin üst kullanım hakkı için gerekli izinler alındı. Emlak Konut yapacak" diye konuştu.

"SPOR SALONUNUN RUHSATINI ALMIŞTIK"
Ali Sami Yen Spor Kompleksi yanında yapılacak spor salonu projesi için açıklamalarda bulunun Özbek, ruhsatı daha önce aldıklarını belirterek, "Burada çok öneli husus var. Kapalı spor projesi benim bir projem değil. Stat yapılırken, projenin içinde var. Bu salonun yapılması burayı projelendiren kişilerin yaptığı bir şeydi. 1 seneden beri çalışıyorum. Prosedürler zaman alıyor. Genel kuruldan önce Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, bizzat kendisi ruhsatı getirdi" şeklinde konuştu.

''BORÇLARIMIZ 140 MİLYON TL AZALDI''
Galatasaray aralık divan kurulunda Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi İsmail Sarıkaya, mali tablolar hakkında açıklamalarda bulundu. Borç-alacak tablolarını barkovizyonda gösteren Sarıkaya, "31 Aralık 2016 tarihi itibariyle alacak tablosu 643 milyon TL. 30 Eylül 2017 itibariyle alacakların toplamı ise 1 milyar 536 milyon TL. 31 Aralık 2016 tarihi itibariyle borçlar 1 milyar 832 milyon TL. 30 Eylül 2017 tarihi itibariyle borçların toplamı 2 milyar 585 milyon TL. Bunların net-borç alacak tabloları, 31 Aralık 2016'da 1 milyar 189 milyon TL iken, 30 Eylül 2017 tarihi itibariyle net borç-alacak farkı 1 milyar 49 milyon TL'dir. Bu ifadeyle 31 Aralık 2016'dan 30 Eylül 2017 tarihine gelindiğinde borçlarımız 140 milyon TL kadar azalmıştır" diye konuştu.
Etiketler Dursun Özbek
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN