Web Sürümüne Geç

Galatasaray'da şok sakatlık!

Galatasaray'da şok sakatlık!
Pazartesi 25.12.2017 18:37

Galatasaray'da Fernando'nun sağ iç yan bağlarında ileri derecede yırtık tespit edildiği açıklandı.

Galatasaraylı futbolcu Fernando Reges'in, sağ iç yan bağlarında ileri derecede yırtık tespit edildi.

Sarı-kırmızılı takımın doktoru Yener İnce, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde gerçekleştirilen antrenman sırasında sakatlığı bulunan futbolcular hakkında bilgi verdi.

Göztepe maçında geçirdiği sakatlık nedeniyle karşılaşmayı tamamlayamayan Fernando'nun kontrollerinin yapıldığını belirten İnce, "Fernando'nun iç yan bağlarında ileri derecede yırtık var. İlk bulgular itibarıyla ameliyat etmemiz gerekmeyecek. Süre vermiyorum ama tedavisine başladık. Kampa kadar tedavisi devam edecek, orada da değerlendireceğiz." diye konuştu.

Bu arada Brezilyalı futbolcunun, yaklaşık 3 hafta sahalardan uzak kalacağı belirtildi.

Yener İnce, Göztepe müsabakasında sakatlanan Garry Rodrigues'in durumunun ise iyi olduğunu anlatarak, "Rodrigues'in sağ üst arka adalesinde hafif derecede zorlanma var. Rodrigues kampta bizimle beraber olacak." ifadelerini kullandı.

İnce, tedavisi tamamlanan Mariano Filho'nun ise devre arasında Antalya'da yapılacak kampta takımdaki yerini alacağını sözlerine ekledi.

İşte Yener İnce'nin açıklamalarının tamamı:

"Garry Rodrigues'in sağ üst arka adalede hafif derecede zorlanması var. Kampta bizimle birlikte olur, bir sıkıntısı görünmüyor."

"Fernando'nun iç yan bağında ileri derecede bir yırtığı var. Çok şükür bir ön çapraz kopması yok. Genelde bu tip durumlarda biliyorsunuz süre vermemeyi tercih ediyorum. Hatırlayanlar olacaktır, Lato şu anda idmanda. Lato'nun dış yan bağı, menisküs yırtıldı ameliyat ettik. Ben o ameliyat sonrası süre vermemiştim. Çünkü erken döndüğünde 'mucize oldu' derler. Bu bizim beklediğimizden de erken dönüş oldu. Fernando'nunki ise ileri derecede bir yırtık ama ilk bulgulara göre ameliyatsız halledebileceğiz. Süre vermiyorum çünkü hayal ettiğimiz süreden daha çabuk sürede döndüğünde şova dönüyor. O da bizim sevmedimiz bir şey. Tedavisine ivedilikle başlandı, kampa kadar tedavisi devam edecek, kampta da değerlendireceğiz."

"Mariano ise çok iyi durumda. Bu maça yetişmeyeceği için Mariano ya izin verdik hocamızını da bilgisi dahilinde. Kampta direkt bizimle antrenmanlara başlayacak. Kampta Fernando'nun durumunu değerlendireceğiz onun dışında tam kadro olacağız."

Etiketler Galatasaray, Fernando
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN