Web Sürümüne Geç

Sir Fatih Terim

Sir Fatih Terim
Cumartesi 14.01.2018
Sarı-kırmızılı takıma büyük bir hava getiren tecrübeli teknik adam, İngiltere'deki menajerler gibi çalışıyor

Hataya yer bırakmamak için futbolculardan transfere, tesislerden basına kadar her konuda aktif rol oynuyor

Büyük bir destekle Galatasaray'ın başına geçen ve Florya'nın anahtarını teslim alan Fatih Terim, sarı- kırmızılı kulüpte, teknik direktör gibi değil de İngiltere'deki tam karşılığı ile "menajer" olarak görev yapmaya başladı. Florya'nın yenilenmesinden, Kemerburgaz'da yapılacak tesislerin inşasına, idman sahalarının zemininden, stadın zeminine, yardımcı seçimi ve alt yapı hocalarına kadar her konuyla yakından ilgileniyor. İçerden bilgi sızmaması için basın sorumlusundan, tesis müdürüne kadar herkesi tek tek tayin etti. Terim, transfer de etkin rol oynuyor. Kulübe gelen transfer teklifleri anında cep telefonuna düşüyor. Oradan gerekli kişilerin maillerine tecrübeli teknik adam ve ekibi tarafından yönlendiriliyor. Verilecek teklifler ise tüm hazırlıkların tamamlanmasıyla Terim'in onayından geçtikten sonra gönderiliyor. Terim'den habersiz Florya'da kuş uçmuyor. Tecrübeli teknik adamın birinci önceliği ise "sessizlik"... Kendisi tarafından getirilen ekibe sonuna kadar güvenen Terim, Başkan Özbek ve yönetimle de sürekli fikir alış verişinde bulunuyor.

PAROLA
Fatih Terim, Antalya kampında ikinci yarıya sahanın her bölgesinde baskı uygulayan, rakibi boğan bir takım hazırlıyor.

TAKTİK
Terim'in kafasındaki oyun kurgusu 4-4-1-1 olarak netleşti.

ADALET
Standart bir kadro ile çıkmayacak. İkinci yarı hak eden formayı giyecek.

SORUMLULUK AŞILIYOR
İdmanlarda geri planda kalan Terim, yardımcılarına aktif roller veriyor. Hem taze bilgilerinden faydalanıyor hem de tecrübe kazanmaları için sorumluluk almalarını istiyor.

EFSANE KADRO
Levent Şahin, Hasan Şaş, Ümit Davala, Necati Ateş, Johan Elmander, Gökhan Zan'ı yanına alan Fatih Terim, savunma, orta saha ve hücum oyuncularını bu isimlerin ihtisas alanlarına göre çalıştırıyor.

YENİ GELENLER
Futbol şubesi: Serdar Güzelaydın İdari menajer: Şükrü Hanedar Yardımcı antrenörler: Levent Şahin, Hasan Şaş, Ümit Davala, Levent Şahin, Johan Elmander Kaleci antrenörü: Claudio Taffarel Altyapı: Ali Yavaş, Gökhan Zan, Necati Ateş, Fatih İbradı Sağlık Kurulu Başkanı: Bülent Bayraktar İletişim sorumlusu: Hande Sümertaş, Tesis müdürü: Fahri Yılmaz

KIZAĞA ALINANLAR
Sportif direktör: Cenk Ergün Yardımcısı: Uğur Yıldız İletişim direktörü: Hasan Tankaya Masör: Cenk Akkaya Altyapı: Emrah Bayraktar

TERİM KANUNLARI
* Ekstra çalışmalar yaparak kendinizi zinde tutacaksınız. * Taraftarlara karşı sorumluluklarınızı unutmayacaksınız. * Büyük bir aile olduğumuzu düşünerek hareket edeceksiniz. * Size yakışan yerlerde yemek yiyecek. * Kilo aldıracak yemeklerden uzak duracaksınız. * En güzel şekilde giyineceksiniz. * Gece geç saatlere kadar dışarıda kalmayacaksınız. * Basına karşı dikkatli olacaksınız.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN