Web Sürümüne Geç

Rekorla gitti

Rekorla gitti
Salı 31.01.2018

Galatasaray’ın Senegalli yıldızı Badou Ndiaye, rekor bir transfer ücretiyle İngiliz ekibi Stoke City’ye transfer oldu. Transfer bugün resmen açıklanacak

SarıI-kırmızılıların Senegalli yıldızı Badou Ndiaye, rekor bir transfer ücretiyle Stoke City'ye transfer oldu. Ndiaye'nin uzun süren pazarlıkların ardından 17 milyon euro'ya S. City'ye gittiği belirtilirken, Senegalli dün İngiliz ekibinin tesislerinde yöneticilerle bir görüşme gerçekleştirdi. . Sarı kırmızılı kulüp, İngiliz ekibi ile 16 milyon euro'ya anlaşırken; Ndiaye'nin de G.Saray'dan hak ettiği 1.3 milyon euro'luk alacağından vazgeçtiği ifade edildi. Böylece sarı- kırmızılılar, Ndiaye'yi toplamda 17.3 milyon euro karşılığında Stoke City'e verdi.

ALACAKLAR ÖDENECEK
Bu arada G.Saray kulübünün Ndiaye transferinden gelecek olan paranın 10 milyon euro'sunu peşin olarak alacağı ve futbolculara yapılacak olan ödemelerde kullanılacağı belirtildi. Öte yandan Ndiaye'nin Stoke City ekibine gitmesiyle, G.Saray'ın Osmanlıspor'a ödemesi gereken 1.5 milyon euro'luk bonuslar da ortadan kalkmış olacak. Sezon başından beri G.Saray forması ile 16 karşılaşmada 1385 dakika süre alan Badou Ndiaye, bu süreçte takımı adına 1 gol, 2 asistlik performans sergiledi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN