'Fener olsa yapardı'

'Fener olsa yapardı'
Pazartesi 05.03.2018

UEFA Kupası’nın ekmeğini yiyemediklerini savunan Süren, “Kupayı Fenerbahçe alsaydı belki Türk Bayrağı’na sarı-lacivert bant da yaparlardı. O Fenerbahçe’nin becerisi” dedi

Galatasaray Kulübü eski başkanı Faruk Süren, dün A Spor'da ekranlara gelen 'Yaşasın Hafta Sonu' programının konuğu oldu. Süren, gündeme ilişkin birçok konuda yorumda bulunurken, çarpıcı ifadelere yer verdi. İşte eski başkanın açıklamalarından satır başları: "2001'de benim aleyhime kampanyalar yapıldı. Olur böyle şeyler. İntikam duygusu beslemem. Galatasaray zarar görmeye başladı. Benim ayrılmamla verilen zararlara engel oldum mu, bilemiyorum. Bırakmak mecburiyetindeydim ve bıraktım."

MAALESEF OLMADI
UEFA Kupası'nı Fenerbahçe alsaydı, belki Türk Bayrağı'na sarı-lacivert bant da yaparlardı. O Fenerbahçe'nin becerisi. Kupayı değerlendirememek, doğru bir teşhis. Biz devamını sağlayabilmek için çalıştık. Ürün satarak maddi bakımdan değerlendirilebilirdi. Avru pa kulüplerine karşı bu kupanın alınması insanları heyecanlandırdı. Benden sonra değerlendirilebilirdi. UEFA Kupası'nın başarısını hem sportif hem de ticari olarak değerlendiremedik.

4 MİSLİ FAZLA ZARAR
"Galatasaray 'da her zaman çıkış yolu vardır. Dursun Özbek'in mayıs ayının sonunu işaret etmesi kendi sorunu. Daha önce UEFA ile anlaşma yapıyor. '30 Milyon euro'dan fazla zarar etmeyeceğiz' sözü varken, 120 milyon euro zarar ediyor. Dursun Özbek'in '3 yıl devam etmem gerekiyor' demesi bir emri vakidir. Galatasaray'da bu olmaz. Banka borçları ve diğer taahhütleri ayırıyorum. 1.2 milyar TL'nin üzerinde banka borcu var. Bunu bir şekilde yönetmemiz lazım."

UEFA'YI İSTİSMAR ETMEMEK GEREK
"UEFA; Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe gibi takımları kendi şampiyonalarının dışında bırakmak istemez. Geniş bir kitlesi var bu takımların ve UEFA para kazanıyor buradan. En son düşüneceği ceza, dışarıda tutmak. Ancak bizim de kurallara uymamız lazım, bu kozu da fazla istismar etmememiz lazım. UEFA, 9 Mart'ta Galatasaray'ı görüşmeye alacak. Yapılabilir bir program verilmesi gerekiyor."

STAT MECİDİYEKÖY'E YAPILABİLİRDİ
"Yanlış bir bilgiyle Mecidiyeköy terk edildi. Bizim zamanımızda stadın planları yapılmıştı. 2000 tarihinde 86 milyon dolar'lık bir teklifle ihale yapılmıştı. Belediye izin vermiyordu falan demesinler, biz ruhsatı belediyeden almıştık. Adnan Polat bir şeyler yapmaya çalıştı ama ekibinden dolayı birtakım sıkıntılar oldu. Adnan Polat, kendi döneminde çok sert durdu. Genel kurula gitmeyi isteseydi, belki de hala başkandı."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN