Taçtan girersem ofsayttan çıkarım

Taçtan girersem ofsayttan çıkarım
Salı 07.05.2019

Cengiz’e Beşiktaş derbisini yöneten Yıldırım’ın performansı soruldu. Galatasaray başkanı “Taçtan girersem ofsayttan çıkarım. Hakemler kurayla belirlensin önerisini getirdim, çok şiddetli tepki gördüm. Şimdi o tepki sahipleri neden hakemden şikayet ediyor” dedi.

Galatasaray'da başkan Mustafa Cengiz, Beşiktaş galibiyeti sonrası konuştu. Basın mensupları derbide çok tartışılan taç pozisyonunu ve Bülent Yıldırım'ın performansını sordu. Cengiz "Bir kaç için konuşmam. Taçtan girersem, ofsayttan çıkarım. Ofsayttan girersem, penaltıdan çıkarım. Biz hakemlerle ilgili geçmişte görüşlerimizi dile getirdik, 8 kulüp yazılı bir şekilde tepki verdi. Kendimiz için ayrıcalık istememiştik. Kalan haftalar için 'Hakemler kura ile belirlensin' dedim. Yine şiddetli tepki geldi. Şimdi tepki sahipleri neden hakemden şikayet ediyor anlamış değilim" dedi. Mustafa Cengiz'e şampiyonluk şansı da soruldu. Cengiz "270 dakika sonlanmadan hiçbir şey demem. İnşallah hak ettiğimiz şampiyonluğa ulaşırız" dedi. Cengiz sözlerini şöyle tamamladı: "Fatih Terim'in '8 puan da kapanır 18 puan da' sözü bir inancın göstergesi. Temenni ve mücadele azmi. Allah utandırmasın. Kalan haftalarda hakemlerden objektif, adil, dürüst ve yürekli olmalarını bekliyoruz. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman hakemler için konuşmuş. Bir insan feryat ediyor ve feryadı haklı nedene dayanıyorsa ben o insanın dinlenmesinden yanayım. Ona karşı bildiri yayınlanmasından değil"?

TENHADA GÖRDÜĞÜNÜZÜ TENHADA KARŞILARSINIZ
Mustafa Cengiz'e F.Bahçe kulübünün kendisini hedef alan "Önerimiz tenhada farklı, kalabalıkta farklı davranmamasıdır" sözleri hatırlatıldı. Cengiz "O konuda bir açıklama yapacağım ama tenhada gördüğünüzü tenhada karşılarsınız. Bizim maçta küfürlü tezahürat girişimi oldu. Ben engelledim" dedi.

CENGİZ NELER DEDİ?
* Derbide kırdıkları rekor (51 bin 578 kişi) için taraftarımıza teşekkür ediyorum. * Camialar arasında gerginlik değil karşılıklı saygı ve anlayış olmalı. * Hakemler sahada gördüklerini çalmalı, vicdanının sesine uymalı. * Spor rahatlama unsuru. İnsanlar burada stresli değil neşeli olmalı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN