Galatasaray'da Fatih Terim: Organize kötülük

Galatasaray'da Fatih Terim: Organize kötülük
Çarşamba 15.05.2019

Çaykur Rizespor - Galatasaray maçına yapılan eleştirilere bir tepki de Fatih Terim'den geldi.

Final maçıyla ilgili düzenlenen basın toplantısında konuşan Fatih Terim, Çaykur Rize maçının ardından yaşanan süreci "Enteresan" diye tanımladı; ilgili ilgisiz herkesin konuştuğunu söyledi. Tecrübeli hoca, "İlgili ilgisiz, takımların başkanlarından yöneticilerine, medya mensuplarına kadar herkes kendi maçlarını bıraktı bizim maçları konuşuyor. Hukuki ve gerçekçi olmayan bir sürü argüman var. Bunun karşılığı da yok. Biz bunları gülerek kazanıyoruz. Gündemde olan psikolojik tahrikler" dedi.

Başarılı çalıştırıcı, Galatasaray taraftarına da seslendi: Dikkatli olun, uyanık olun. En önemlisi yaşananların farkında olun. Galatasaray'a yakışır bir tutum sergileyin.

TALİBİZ
Fatih Terim, Akhisar maçıyla ilgili ise, "Emeklerimizin karşılığını almak istiyoruz. Kupaya talibiz. İnşallah taraftarımızla birlikte kupa haftası yaşarız" diye konuştu.

GEÇMİŞ OLSUN
"Bizim camiamız bu tip hareketlere alışık" diyen Terim, "Organize ancak amatör bir kötülük gözlemliyoruz. Hedefleri kupa finali ve pazar günkü maç öncesi bizi kızdırıp konsantrasyonumuzu bozmaksa hepsine geçmiş olsun" ifadesini kullandı.

TOPLUCA PFDK'YA
Çaykur Rizespor-Galatasaray karşılaşmasının artçıları devam ediyor. Türkiye Futbol Federasyonu, Hasan Kartal'ı "saldırı" ve "sportmenliğe aykırı açıklamaları", Okan Buruk'u "sportmenliğe aykırı açıklamaları" ve Samudio'yu da "kural dışı hareketi" nedeniyle PFDK'ye sevk etti. Ayrıca Abdurrahim Albayrak da "talimatlara aykırı hareketi" gerekçesiyle disiplin kuruluna gönderildi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN