David Beckham

Dünya tarihinin en popüler, en çok para kazanan futbolcusu o...
Allah ona hem yetenek, hem tip, hem de şans vermiş...
İşte dünyanın en şanslı insanlarından ve futbolcularından Beckham'ın, sıradan bir insandan bir dünya starıra giden yolculuğun kısa detayları...
FIFA Yılın Futbolcusu Ödülü'ne iki defa aday oldu ve 2004'de dünyanın yüksek ücretli futbolcusu seçildi, ayrıca Top-100 Şampiyonlar Ligi'ne giren ilk İngiliz oldu.
2003 ve 2004 senelerinde Google'da en çok arama yapılan kişi oldu. Bu tür küresel tanıma ile de seçkin bir reklam marka ve en moda ikonu haline geldi.
Beckham İngiltere kaptanlığını 15 Kasım 2000'den 2006 FIFA Dünya Kupası'na kadar, tam 58 maçta kaptanlık yapmıştır. Halen 109 katılım ile İngiltere'nin en-kepli orta saha oyuncusudur.
Beckham, kariyerine Manchester United'te başladı, 1992'de 17 yaşında profesyonel futbolcu oldu. Onun zamanında 6 defa Premier Lig, 2 defa FA Cup ve 1999 yılında Şampiyonlar Ligi kazanıldı. Daha sonra Manchester United'ten Real Madrid C.F.'ye geçti, orada 4 sezon oynadı. Bu kulüpte ilk La Liga şampiyonluğunu yaşadı.
Ocak 2007'de Real Madrid C.F.'den ayrıldı ve MLS takımlarından Los Angeles Galaxy'nin yolunu tuttu. Los Angeles Galaxy ile Beckham's sözleşmenin 1 Temmuz 2007 tarihinde yürürlüğe girmiştir ve ona MLS tarihinin en yüksek oyuncu maaş verdi.
İlk maçını Chelsea F.C. karşısında oynadı,[18] ancak ilk golünü Kuzey Amerika SuperLiga 2007 yarı-finalinde attı. Ilk lig başladığının ardından 18 Ağustos'ta Giants Stadyumu'nda rekor bir kalabalık önünde geldi.
Beckham eski Spice Girls üyesi Victoria Beckham ile evlendi. Ailesi ve üç çocuklarıyla beraber Beverly Hills, Kaliforniya'da yaşamaktadır.
David Robert Joseph Beckham 2 Mayıs, 1975 tarihinde, Leytonstone Doğu Londra, İngiltere'de doğdu. Babası Ted Beckham (d. Edmonton, Londra, Temmuz–Eylül 1948), mutfak tesisatçısı ve eşi (e. London Borough of Hackney, 1969) Sandra (b. 1949), bir kuafördür.
O düzenli bir çocuk olarak, Ridgeway Park, Chingford futbol oynadı ve Chase Lane İlkokulu ve Chingford Vakfı Okulu katıldı.
BİZE ULAŞIN