Filenin Sultanları'na sultanlar gibi karşılama!

2020 CEV Tokyo Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıta Elemeleri final maçında Almanya'yı 3-0 yenerek tarihinde ikinci kez olimpiyatlara katılma hakkı elde eden A Milli Kadın Voleybol Takımı, yurda döndü. İşte ilk açıklamalar ve havalimanından görüntüler...

Hollanda'nın Apeldoorn kentindeki organizasyonda olimpiyat vizesi alan ay yıldızlı takım, Hollanda'dan kalkan uçakla İstanbul Havalimanı'na geldi.

Bando tarafından karşılanan millilere çiçek takdim edildi. Kafilede oyuncuların ve teknik heyetin yanı sıra Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı (TVF) Mehmet Akif Üstündağ, A Milli Kadın Voleybol Takımı Menajeri Pelin Emniyetli, TVF Danışmanı Neslihan Demir Güler ve TVF yetkilileri yer aldı. Oyuncular, marşlar söyleyerek zaferi doyasıya kutladı.

Oyunculardan Eda Erdem Dündar, Ebrar Karakurt, Meliha İsmailoğlu, Naz Aydemir Akyol, Simge Şebnem Aköz, Meryem Boz, Fatma Yıldırım ile TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Milli Kadın Voleybol Takımı Menajeri Pelin Emniyetli ve TVF Danışmanı Neslihan Demir Güler, Demirören Haber Ajansı'na (DHA) özel açıklamalarda bulundu.

BU İSİMLERİN YAPTIĞI AÇIKLAMALAR ŞU ŞEKİLDE:

EBRAR KARAKURT: TÜRKLER HER YERDE, BİZİ ORADA ASLA YALNIZ BIRAKMADILAR

"Çok mutluyuz, bu büyük gururun ardından ülkemize vardık ve dışarı çıkmayı, bizi destekleyen insanlarla buluşmayı bekliyoruz. Çok gurur verici, açıkçası çok büyük bir karşılama bekliyoruz ve öyle olacağına da eminiz. Çok gurur verici bir olay, ülkemiz adına da aynı gururu yaşıyoruz. (Bilet taşıması hakkında) Bu benim görevim, taşıyorum ve Tokyo biletimizi gösteriyor, elimden bırakmayacağım."

"İlk maçta kötü başladık ama her şeyi düzeltebileceğimizin bilincindeydik ve bunun için her zaman antrenmanlarda çalıştık. Turnuvanın bu şekilde gitmeyeceğini düşündük her zaman, başlangıçlar önemlidir ama bunu düzeltebiliriz diye düşündük. Türkler her yerde ve bizi orada asla yalnız bırakmadılar. Her maçımızda sanki Ankara'daymış, Türkiye'deymiş gibi oynadık. Özellikle final maçında çok güzel bir atmosfer vardı, bizi yalnız bırakmadıkları için onlara teşekkür ediyoruz."

MELİHA İSMAİLOĞLU: İLK OLİMPİYATIM

"Benim ilk kez defa gideceğim bir olimpiyat olacak, inanılmaz gururluyuz. Herkese çok teşekkür ederiz."

NAZ AYDEMİR AKYOL: APELDOORN'U TÜRKİYE'YE ÇEVİREN SEYİRCİLERİMİZE TEŞEKKÜR EDERİZ

"Tabii ki çok mutlu ve gururluyuz, çok büyük bir başarı elde ettik. Sadece tek takımın katılma hakkı elde edeceği bir turnuvada Avrupa kıtasını temsilen şampiyon olarak çıktık ve Tokyo'ya gitme hakkını elde ettik. Aslında çok da zorlu bir yoldan geçtik, kolay maçlar da oynamadık ve her geçen gün çok daha iyi ve büyüyen bir performans sergiledik. Tüm takım arkadaşlarımla ve teknik ekiple gurur duyuyorum. Aynı zamanda da bize Apeldoorn'u Türkiye'ye çeviren tüm seyircilerimize teşekkür ederiz."

SİMGE ŞEBNEM AKÖZ: SESİM GİTTİ, İNANILMAZ BİR ATMOSFER VARDI

"Gerçekten hepimizin hayal ettiği, bütün hayallerimizin en üst noktası olan Tokyo biletini almış bulunmaktayız. Ses falan gitti, inanılmaz bir atmosfer vardı. Aslında orada çok büyük bir mücadele verdik, olimpiyatlarda yer aldığımız için çok mutluyuz."

MERYEM BOZ: OLİMPİYATLARA DERECE YAPMAK İÇİN GİDECEĞİZ

"Öncelikle coşkulu karşılama için teşekkür ederiz, çok mutlu olduk. Bütün yıl boyunca bunun için çalışmıştık, emeklerimizin karşılığını alabildiğimiz için çok mutluyuz. (Mavi şimşek lakabıyla ilgili) Kendisi öyle uygun görmüş, halk da bunu sevmiş herhalde, teşekkür ederim. Şu an bir maçtan daha yeni çıktık, dinlenemedik. Tabii ki oraya derece yapmak için gideceğiz, kürsüye çıkabilmek için elimizden geleni yapacağız."

FATMA YILDIRIM: GURUR VERİCİ BİR ŞEY

"Evet, inanması zor gerçekten bize nasıl bir şey olduğu daha dank etmedi, gerçekten gurur verici bir şey. Ülkemiz adına Türk bayrağını olimpiyatlara götüreceğimiz için çok gururlu ve mutluyuz. Zaten biz Hollanda'da evimizde gibiydik, inanılmaz bir Türk seyircisi vardı. Buradan da onlara çok teşekkür etmek istiyorum, olimpiyatlarda olacağımız için çok mutluyuz. Tabii ki hedef olimpiyatlardı ama oraya madalya kazanmak için gideceğiz. Önümüzde yaza kadar çalışmamız için uzun bir dönem var, madalya hedefimiz var. "

MEHMET AKİF ÜSTÜNDAĞ: ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN

"Ülkemize hayırlı uğurlu olsun diyorum, tabii kolay olmadı. Çok zor bir maratondu, çok zor mücadeleci bir süreçten geçtik. Neticede ülkemiz olimpiyatı hak ediyordu, bu hak ettiği olimpiyatı da hakkıyla, 22 saatte 2 maç oynatsalar da tüm zorlukları bize karşı uygulamaya kalksalar da Türk'ün gücünü ve Türk çocuğunun nasıl bir zafer elde edeceğini herhalde göz ardı ettiler. Bu mutlu sona bizi sahadaki o mücadeleyle ulaştırdılar, çok mutluyuz, gururluyuz, ülkemiz adına da sevinçliyiz. Gurur verici bir şey, ülkemize hayırlı olsun diyorum."

BİZE ULAŞIN